מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
מונדיאל MENU
מתחת לשורת MENU מטרו
אינסטגרם
קונה אופנוע
מטרו באנר שמאל הכי עליון
מידלנד שחורי 140 על 70
עופר אבניר קוביה שמאל
הווסקוורנה באנר שמאל
rok-straps רצועות קשירה 140
תמוז
לרט
ברקום שמאל
לרט
פרפקט קוביה שמאל
סטפן
אישימוטו באנר קוביה שמאל
מתלה לקסדה
מונדיאל קוביה
HJC
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
הארלי שמאל

MotoGP אוסטרליה- קייסי אלוף העולם הבלתי מעורער

MotoGP אוסטרליה- קייסי אלוף העולם הבלתי מעורער

בועז קורפל

צילום: יצרן

אם היינו עורכים משאל ביום שבת לפני המרוץ ומנסים לבדוק מהם הסיכויים של סטונר שלא לנצח בביתו, התוצאות היו ידועות מראש. אם היינו מוסיפים שאלה ומבקשים לדעת האם הוא גם היה זוכה באליפות? התשובות היו פחות ברורות וחד משמעיות במידה רבה. אם היינו שואלים את קייסי עצמו, ייתכן והיינו מקבלים תשובה מפתיעה, אבל לא ממש במקרה שלו. קייסי אמר לתקשורת באוסטרליה כי הניצחון החמישי ברציפות בפיליפ איילנד, חשוב לו מאוד מבחינה אישית כמי שרוצה לעמוד על המדרגה של הרוכבים האוסטרליים האגדיים, מיק דוהן וויין גארדנר. אליפות? לזה יש את המרוצים במלזיה ובולנסיה ואין לו שום בעיה לדחות את הטקסים למועד מאוחר יותר.
האימונים החופשיים ומקצה הדירוג אותתו את אותם איתותים שהורגלנו לקבל מסטונר בכל מסלול השנה. דומיננטיות חסרת פשרות מצידו של הרוכב האוסטרלי שסומן כאלוף כבר בפגרה בין עונת 2010 לעונת 2011. אפילו חבריו מרפסול הונדה לא הצליחו לדגדג אותו כמו גם סימונצ'לי שבא לעשות את המיטב כדרכו, אחרי שכבר סגר חוזה לעונה נוספת עם הונדה. סטונר כבש את המקום הראשון על קו הזינוק ובקצב הזה הוא ישבור גם את הסטטיסטיקה הזאת ויוסיף לעצמו עוד הישג אחד שמן הסתם, יחזיק מעמד שנים רבות או שהוא ישבור אותו בעצמו כבר בעונה הבאה שמסתמנת להיות דומיננטית מבחינתו כמו העונה הזאת.

אופוזיציה היא מילה גסה
בוגדנותו של מסלול פיליפ איילנד היא אולי אחת הידועות שבתכונותיו. מזג האוויר עשוי להשתנות בו מקצה לקצה בתוך דקות בודדות והאספלט המחוספס אורב לתפוס את הגלגל הקדמי שלך ולהרעיד את האופנוע במקומות רגישים. גם הרוח נושבת בחוזקה ומהתלת ברוכבים שנאבקים בה לכל אורך הדרך. אז איך זה שכל אלה לא משפיעים על איש אחד כבר חמש שנים ברציפות? איך זה שאותו איש, שמתחרה תחת דגל אוסטרליה אבל ניתק קשר מעשי עם המדינה הזאת לפני 12 שנים, איך הוא מצליח לפצח את הקודים המסוכנים טוב יותר מהאחרים? מה יש בו בקייסי סטונר שמסייע לו להרגיש בבית בעוד שהאחרים רוכבים בתפילה שהמרוץ ייגמר? את התשובה ניתן למצוא אצל מארק מרקז, הרוכב הספרדי הצעיר בMoto2. קוראים לזה מסירות ומחויבות חסרת פשרות. תוסיפו לכך אופנוע טוב ותקבלו תצוגות מהסוג שראינו מסטונר גם אתמול, תצוגה שזיכתה אותו בתואר העולמי השני בקריירה.

אלוף העולם היוצא, חורחה לורנצו, היה הרוכב היחיד שיש לו סיכוי תיאורטי למנוע מסטונר את האליפות. אוהדיו הקנאים של ולנטינו רוסי, לא מרשים לעצמם להזדהות עם לורנצו בחזקת "היריב של היריב שלך, הוא החבר שלך" ולכן הם העדיפו ללקק את הפצעים יחד עם ולנטינו במהלך העונה כולה ולא העבירו את תמיכתם לחורחה. יש משהו משותף לסטונר וללורנצו. שניהם זאבים בודדים ואולי זאת הסיבה שהם מעריכים ומכבדים זה את זה כספורטאים ויריבים. זאת אולי הסיבה שסטונר מיהר ללכת למרפאה במסלול מיד אחרי החימום של יום ראשון בבוקר ולבקר את חורחה לורנצו שנאלץ להגיע לשם אחרי התרסקות בסיום המקצה, התרסקות כואבת שגרמה לקטיעה של החלק העליון באצבע המורה בידו השמאלית. לא ראינו את סטונר יוצא משם בצהלות שמחה שהאליפות מונחת בכיסו אלא להיפך, הוא יצא בפנים דואגות והסכים לומר רק את הדברים הבאים:"אני מאחל לחורחה התאוששות מהירה ושישוב למסלול במהירות. לא כך רציתי לזכות בתואר האליפות אלא בעבודה קשה ובמאבק נגדו על המסלול".

יום הולדת שמח
קייסי סטונר נולד ב-16 באוקטובר 1985 בעיר קורי קורי בניו סאות' וויילס שבאוסטרליה. 26 שנים לאחר מכן, הוא נולד מחדש. הוא נולד כרוכב אגדי של ה-MotoGP שנרשם בהיסטוריה של הספורט עם שתי אליפויות עולם וכאחד הרוכבים בחבורה מכובדת מאוד שזכו באליפויות עולם עם אופנועים שונים בקטגוריה הבכירה. אנשי רפסול הונדה הסתירו באחד הארגזים במוסך את הגופיות המודפסות עם הספרה 1 והכיתוב "אלוף העולם לשנת 2011". קייסי לא רצה לראות אותן מחשש עין הרע אבל כאשר הוא עלה למסלול, הציבו אנשי הקבוצה מישהו ליד הארגז בכוננות לשלוף אותן ברגע הנכון.

היעדרם של לורנצו, ספיס וקאדלין מחמת פציעות, קיצצה את הגריד ל-14 רוכבים בלבד. השורות צומצמו והרווחים נסגרו וכולם ידעו שיש כאן סיכוי להגיע למקומות גבוהים יותר ולחזור הביתה מאוסטרליה עם שלל נאה.
בניגוד לעבר ובהתאם לביצועים שלו בפיליפ איילנד, סטונר זינק נפלא. הוא פחת פער מיד בתחילת המרוץ כאילו שלורנצו נמצא שם ורוכב בעקבותיו ודוחף אותו קדימה. הוא יכול היה להסתפק במקום השישי אבל יצר התחרותיות, המחויבות והמסירות גרמו לו לדחוף חזק באותה מידה כאילו שהוא נלחם ונאבק על הכתר עם חורחה. אם היה לו רגע אחד להביט לאחור, הוא יכול היה לראות אופנוע אדום ברקע שנמצא במקום השני. ניקי היידן זינק בצורה נהדרת כפי שלא ראינו ממנו העונה היישר מהשורה השלישית אל המקום השני. השמחה של היידן הייתה מוקדמת. הוא משך אחריו את דוביציוזו, פדרוסה, סימונצ'לי ובאוטיסטה ולא הצליח לבלום את ההסתערות שלהם.
החלום האמריקני התנפץ בהקפה החמישית. אז נדחק היידן למקום השישי כשהוא רואה בעצב את כול החבורה התוססת הזאת חולפת על פניו אחד אחרי השני.
מרקו סימונצ'לי הבין כי היידן יכול לסייע לו אם ברצונו להגיע למקום השני בפודיום ולשמש כחומת מגן נגד האחרים בעוד שהוא עצמו יצטרך להזדרז ולעקוף אותו ולברוח מכולם מהר ככל שניתן ולפתוח פער בלתי ניתן לסגירה.
התוכנית פעלה באופן כמעט מושלם, כי הגשם שהגיע בדקות האחרונות האט את מרקו וצמצם את הפער בינו לבין אנדראה דוביציוזו שעלה למקום השלישי אחרי שניער את פדרוסה ממנו.
דוביציוזו חש נבגד מהונדה לאור העובדה שהוא לא קיבל את היחס ההולם מהקבוצה בזכות הישגיו העונה. תחושה זאת שימשה כדלק למוטיבציה שלו לגבור על פדרוסה וכעת הוא יכול היה לסגור עוד חשבון קטן גם עם סימונצ'לי. דובי היה מוכן לסכן את התוצאה במרוץ עבור העניין הזה ולכן הוא העז יותר. הוא סגר על מרקו סימונצ'לי ושלוש הקפות לסיום הוא גם עקף אותו.
חלק מהרוכבים החליטו לא להמר ונכנסו לרחבת הטיפולים והחליפו את האופנועים לאופנועים עם צמיגי גשם. המרוץ הפך למעניין במידה רבה בדקות האחרונות.

סימונצ'לי לא נכנע ושמר את המהלך האחרון להקפה האחרונה. הפעם ראינו סימונצ'לי חכם וסבלני ולא את מרקו האגרסיבי והעצבני. מרקו חזר למקום השני למגינת ליבו של דוביציוזו אבל ניתן לומר ללא היסוס כי הוא ראוי למקום הזה.
תמונת הפודיום הושלמה, אך מאחור המשיך מספר הרוכבים להתדלדל. פדרוסה שלא רכב באוסטרליה בשנה שעברה מחמת פציעה, ניסה להתרגל אל המסלול אבל לא השקיע יותר מדי בכך. הוא עשה את שלו העונה לאחר שניצח ביפן והעניק להונדה את אחת התשורות היפות ביותר.הגשם מנע מדני לקחת הימור ולהעיז והוא הסתפק במקום רביעי.

מאחוריו התפתח מאבק נפלא בין אלבארו באוטיסטה לשני רוכבי דוקאטי. באוטיסטה שזינק מהעמדה הגבוהה בקריירה שלו ב-MotoGP, המשיך להרשים את כולם והפך לרוכב המחוזר ביותר לחוזה בעונה הבאה. הוא מחכה להחלטות של סוזוקי ושומר לה את נאמנותו, אך במידה וסוזוקי לא תהיה בעונה הבאה, אנחנו צפויים לראות את באוטיסטה ממשיך בקטגוריה הבכירה בתבל עם שכר משודרג.
אחרי שעבר והדף את ניקי היידן, נדרש באוטיסטה להיאבק עם ולנטינו רוסי שמחפש נקודת אור בדוקאטי, ולא מוצא. רוסי הצליח לעקוף את באוטיסטה בירידה אחרי פניית "לוקי הייטס" אבל מיד בסוף מהלך העקיפה, שב הדוקאטי והזכיר לרוסי מי הבוס. האופנוע האדום התרסק לנגד עיניו של באוטיסטה במרחק של סנטימטרים בודדים מהגלגל הקדמי שלו והוא ראוי לשבח על כך שהיה חד ומהיר בתגובותיו ונזהר מפני פגיעה ברוסי. אבל הגשם אמר את המילה האחרונה במקרה של באוטיסטה והספרדי החליק והתרסק. באותן שניות החליקו והתרסקו גם קאל קראצ'לו, הירושי אויאמה וקארל אברהם (שתי הקפות לאחר מכן) וכך נותרו רק עשרה רוכבים במסלול.

היידן וקפירוסי לא היססו ומיהרו לרחבת הטיפולים להחליף אופנוע. קולין אדוארדס החליט שהמסלול לא מסוכן דיו ונשאר לרוכב עליו עם האופנוע שאיתו פתח במרוץ וקיבל במתנה את המקומות של היידן וקפירוסי. צמצום הפערים בגלל הפרישות של רוסי, באוטיסטה ואויאמה, סייע לקולין לטפס למקום חמישי ולהקדים את רנדי דה פונייה שסיים במקום השישי והגבוה ביותר שלו העונה.
היידן חזר למסלול והצליח לסיים שביעי ולמנוע מבוכה בדוקאטי אחרי שחלף על פני טוני אליאס שסיים בתוצאה הטובה ביותר שלו כמו גם לוריס קפירוסי שהתעקש להגיע לאוסטרליה ולהיפרד מפיליפ איילנד כמו גדול.

אור לאוסטרלים
קייסי סטונר כבר נבחר בעבר לספורטאי השנה באוסטרליה ויש סיכוי טוב מאוד שזה יקרה גם בסוף השנה הזאת. אנשי הונדה לא ידעו את נפשם מרוב שמחה בסוף המרוץ. הניצחון של קייסי סידר להם סופית גם את אליפות העולם ליצרנים ואפילו נקאמוטו סאן נראה לרגע אחד באיבוד שליטה קטנטן.
סטונר הפך אתמול לאגדה בספורט המוטורי העולמי. רוכבים רבים זכו באליפות בקטגוריות שונות ולכל אחד שמור מקום של כבוד. אבל המכובדים ביותר הם אלה שחזרו על ההישג יותר מפעם אחת בקטגוריה היוקרתית. אי אפשר עדיין להשוות את ההישג של סטונר לאלה של רוכבים גדולים אחרים שזכו במספר אליפויות גדול משלו, אבל אם נקשיב לרגע לדבריו של האוהד מספר אחת שלו, מיק דוהן, שטוען שקייסי יגיע רחוק יותר ממנו ונזכור כי האוסטרלי רק בן 26, נבין כי הקריירה שלו נמצאת רק בתחילתה והוא עוד יגיע לתהילה גדולה יותר.

לטבלאות הדרוג והתוצאות הסופיות

גלריה

3 תגובות ל MotoGP אוסטרליה- קייסי אלוף העולם הבלתי מעורער

  1. אבל המרוץ היה ממש עצוב. אני מקווה שבשנה הבאה תהיה יותר תחרותיות כי כמו שזה נראה עכשיו הסדרה פשוט הולכת ומתרסקת

  2. לסטונר ולבועז קורפל – בלעדכם היה לי עצוב השנה..

  3. תודה על הסיקורים הנהדרים, גם אני חרד לגורל המוטו GP ומקווה שמישהו יבין שם את האוהדים וישנה את התמונה

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל