מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
מתחת לשורת MENU מטרו
אינסטגרם
קונה אופנוע
הווסקוורנה באנר שמאל
מטרו באנר שמאל הכי עליון
עופר אבניר קוביה שמאל
מידלנד שחורי 140 על 70
KTM עליון קוביה
פרפקט קוביה שמאל
ברקום שמאל
לרט
לרט
סטפן
תמוז
אישימוטו באנר קוביה שמאל
rok-straps רצועות קשירה 140
HJC
מונדיאל קוביה
הארלי שמאל
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
מתלה לקסדה

ימי התום הזוהרים

ימי התום הזוהרים

כתב וצילם: ערן שלמה/ אתר נזימה
 

כמעט בכל תחום ספורטיבי בעולם יש את הבמה המקצועית, החובבנית ואת החבר'ה שבשכונה. כל מגרש קטרגל או כדורסל בארץ עמוס לעיפה ביום שישי אחר הצהריים. שחקנים חובבים עם כרס גדולה, ריאות שחורות מסיגרות וקוצר נשימה אחרי טיפוס של עשר מדרגות בלי מעלית. בכל שכונה יש את התארגנות הספונטנית הזו, ומי בכלל יודע איך ומתי שעות אחר הצהריים של יום שישי, רגע לפני כניסת השבת, הפכו להיות השעות המובילות של הספורט העממי בישראל.

יום אחד, אי-שם בדרום, לא רחוק מטווח הקאסמים, הוזמנו חברי המושב לחתונה. במושבים של הדרום, כשיש חתונה כל המושב מגיע, בלי יוצא מן הכלל. בזמן החתונה, בין הבורקס לריקודים, יושבים החברים סביב השולחן ומתחילים לקשקש על הא ועל דה. במקרה, אותם חברי מושב מחוברים חזק לתחום המוטורי. "חולי הגה" בלשון העם, כל אחד מחזיק במחסן איזה באגי מאולתרת עם מנוע קשור בחבל ומסגרת ברזל מרותכת במקרה הטוב או מסגרת עץ עם מסמרי 10, שלא באמת עוברת ביקורת שגרתית של ה-FIA. אותם דרווישים מחזיקים גם אופנוע או טרקטורון, איתו יוצאים לתת בגז פעם בשבוע. סביב השולחן בחתונה נזרקות ההערות בזה אחר זה: "אני מנצח אותך בהליכה", "אני אוכל אותך בלי מלח", "אני הרוכב הכי חזק פה" ושאר מיני משפטי הערצה עצמאיים.

אחד החברים, מהוותיקים יותר בחבורה, שעיניו צפו כבר במספר מרוצים בעולם, ישב בצד וליקט את המשפטים, הריץ כמה ברגים במוח והוציא פצצה לאוויר: "קחו שבו-שבועיים, תעבדו על הכלים ועל עצמכם ונארגן כאן מרוץ משלנו, רק לחבר'ה שבמושב". תוך מספר ימים בודדים הרעיון התגבש והחבר'ה בשכונה לקחו את העניין ברצינות, היעד נקבע – שישי אחר הצהריים יוצא לדרך המרוץ המדובר.
 
תאמינו או לא, בבוקר המרוץ השמועה התפשטה באזור, לזירת המרוץ, עמוק בתוך השטח, הגיעו עשרות צופים בטרקטורים, רכבי שטח ו"פרייבטים". אנשים, נשים, זקנים וטף, כל אנשי המושב הגיעו לצפות במחזה. מסלול בן שישה קילומטרים לערך, מרשלים מפוזרים, עמדת מזכירות, שעוני עצר, מדבקות ומספרי רוכבים. תדרוך מקיף על אופן המרוץ, "ספיישל טסט" חי ובועט, בלי הקפות התשה ובלי משחקים, עולים, נותנים בגז ואחרי חמש הקפות מסיימים. חמישה אופנועי מוטוקרוס, שני טרקטורונים כפולי הנעה וחמישה טרקטורוני ספורט.
 
מקצה המוטוקרוס
שלושה רוכבים הוזנקו בפתיחה, לאחר שאלו סיימו את המקצה, הוזנקו השניים הנותרים למקצה נוסף. כך נקבע מראש, וכך התקיים המרוץ. המנצח הגדול מבין האופנועים היה רם, שהפגין יכולת רכיבה עצבנית במיוחד למרות גיר בעייתי וארבע הילוכים בלבד. גל, סיים במקום השני, אחריהם: ליליס, מורן ואלמוג.

מקצה הנעה כפולה
לפי תושבי המקום המקצה הוגדר כמקצה מבוגרים, אך אחד מבין השלושה שהיו אמורים להשתתף, החליט לאחר סיבוב ההיכרות כי הקימקו שלו לא יעמוד בעומס ופרש מראש. כך נשארנו עם ברק על הסקרמבלר ואליקו על הבומבדיר. לאחר שתי הקפות על המסלול, ברק המנצח המחוייך עם תוצאה לא מבוטלת, שלא נופל בהרבה מרוכבי המוטוקרוס.

מקצה הטרקטורונים
מבין כל הרוכבים החובבים, המתחרים לראשונה בחייהם, ישנם שני רוכבים בעלי עבר בתחרויות מקצועיות, הן בליגת האנדורו והן בליגת הבאחה. השניים מוערכים מאוד במושב ומקבלים כבוד של מלכים. בעוד שכל הרוכבים הגיעו למרוץ עם הטרקטורון בנסיעה מהבית, השניים, כיאה לסלבריטאים בתחום, הגיעו עם עגלה מדוגמת ועליה שני טרקטורוני ק.ט.מ. גם מקצה הטרקטורונים חולק לשניים בשל כמות הרוכבים והאבק הרב באזור. לאחר חמש הקפות רצופות, המנצח הגדול, בפער של 10 שניות בודדות היה אלעד שניצח את מקצה את הטרקטורונים והשיג את התוצאה הטובה ביותר של היום. במקום השני, האח הגדול, שילך כל השבוע עם הראש למטה אחרי שאחיו השיג אותו. במקום השלישי אורון, עדן רביעי ואהרון סוגר את הרשימה.

הסתיימו המקצים, מצב הרוח בשמיים וכולם שמחים ומאושרים, המארגן מקבץ את כולם וקורא לזוכים לעלות לגבעה לקול מחיאות הכפיים של הקהל. בקבוקי שמפניה נפתחו והחברים כבר משתוקקים לאירוע הבא.

לא בכל יום רואים מחזה שכזה, ההתארגות, הקהל ובעיקר ההווי מסביב, ראויים לציון לשבח. המסלול מסומן, מרשלים במקום, חובש בכוננות, צוות ההפקה עם מכשירי קשר. ביחס לאירוע חובבני גרידא, יש כבוד, לרוכבים – יש על מה לעבוד.

* גלריית התמונות באתר נזימה
** פורסם לראשונה באתר נזימה

3 תגובות ל ימי התום הזוהרים

  1. הספורט המוטורי היחיד שיש כאן לצערנו אבל יש אנשים שעושים עבודה מופלאה

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל