מחירון אופנועים מוטו - בגרסא דיגיטלית, בחנויות ובעסקים

קיוואי בנלי
ברקום
מתחת לשורת MENU מטרו
אינדיאן ימין
שרקו
אבניר קוביה שמאל
קונה אופנוע
הווסקוורנה באנר שמאל
מטרו באנר שמאל הכי עליון
KTM שמאל
תמוז
ברקום שמאל
רפידו
KTM עליון קוביה
סטומפ
לרט
סטפן
אוגוסטה קוביה הכי עליון
אישימוטו באנר קוביה שמאל
הארלי שמאל
מתלה לקסדה
HJC
אינדיאן קוביה שמאל
מונדיאל קוביה

מוטוGP קטאר: תוצאות מקצה דירוג

מוטוGP קטאר: תוצאות מקצה דירוג

תמי גורלי

צילום: Michelin

עונת המוטוGP נפתחה בסוף השבוע בקטאר תחת הזרקורים ומזג אוויר הפכפך במדבר. אם ביום הראשון של הפעילות, באימונים החופשיים, מזג האוויר היה נוח יחסית עם רוח חלשה ולחות נמוכה אז עם רדת החשיכה ויציאת אופנועי הקטגוריה הבכירה אל המסלול, טמפרטורת המסלול והאוויר היו נמוכות מאלו שנמדדו לכל אורך המבחנים המקדימים לעונה ומקצי האימון ביום שישי.

כבר ב-FP4, האימון האחרון לפני מקצי הדירוג, הזמנים היו איטיים יחסית. הרוכבים סמית', רינס וזרקו התרסקו בפנייה 2 ומארק מארקז בפנייה 6, כשהוא לדבריו נמנע מלנסות להציל את הלואו סייד מחשש לפגיעה בכתף.

Copyright: Michelin

אל מקצה הדירוג הראשון יצאו גם כמה שמות גדולים שלא הצליחו לקבוע הקפה מהירה מספיק כדי להתברג בעשירייה הפותחת. ביניהם ולנטינו רוסי שסבר כי טעות בכיוונון גרמה לשחיקת צמיגים, לורנסו שהיה קרוב וקראצ'לו עם ההונדה.

למרות שלורנסו התרסק בבוקר וחטף מכה חזקה בגבו הוא נראה טוב בתחילת המקצה, ביחד עם שני רוכבי ההונדה האחרים, אך פנייה 2 עשתה את שלה שוב ולורנסו סיים את המקצה בחצץ, כשהוא נדחק מחוץ לשני המיקומים הראשונים ע"י צמד רוכבי LCR ולא יכול לעשות דבר מלבד לסמן שהלחות אשמה בהתרסקות. ולנטינו הצליח לשפר בזמנים אך רק למיקום הרביעי, הימאהה היחידה מחוץ לעשירייה.

Copyright: Michelin

כשנפתח המקצה השני טמפרטורת האספלט כבר הייתה הייתה מתחת ל-17 מעלות, לח וקר. רוב הרוכבים לקחו את זה בקלות, למעט וינאלס שהצליח לקבוע פול פוזישן עם זמן מצויין של 1.53:546, כשהוא רק מאבד זמן בסקטור הראשון בפניה הראשונה. שני סיים דוביציוזו שהופתע מהתוצאה אחרי מבחן לא מוצלח לדבריו, רק לפני שבועיים. שלישי, על אף התרסקות באימון, מסיים מארק מארקז, ואולי בזכות שעקב בשתי היציאות אחרי דנילו פטרוצ'י. דוקאטי אגב, הגישו על זה תלונה שככל הנראה לא תתפוס. ומארקז? איחל לפטרוצ'י – "ברוך הבא לקבוצת המפעל, זה עולם המירוצים".

Copyright: Michelin

ההפתעה הגדולה היה קוורטאררו שסיים חמישי כימאהה השנייה על הגריד במירוץ הבכורה, שלוש שורות לפני ולנטינו – האם הוא יעשה זרקו? האם ולנטינו ימצא את מה שחסר? ומה יקרה להונדה שאף אחד מרוכביה לא עשה הדמיית מירוץ מלאה?

הזינוק ב-19:00 זמן ישראל.

גלריה

  • Copyright: Michelin

  • Copyright: Michelin

  • Copyright: Michelin

  • Copyright: Michelin

  • Copyright: Michelin

  • Copyright: Michelin

תגובות

אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל 2