חדש! מוטו מדריך בשיתוף יד2. עכשיו בחנויות וכאן

מטרו ימין 4
איפון
מתחת לשורת MENU מטרו
פרפקט אופנועים
אפריליה
מטרו באנר שמאל הכי עליון
הווסקוורנה באנר שמאל
תמוז
לרט
KTM עליון קוביה
לארט
פרפקט קוביה שמאל
אישימוטו באנר קוביה שמאל
סטפן
אופנוסנטר קוביה שמאל
אייפקס
רפידו
מטרו לבן – קוביה שמאל
HRP קוביה שמאל
ברקום קוביה שמאל
HJC
הארלי שמאל
שוברט
כרמיאל קוביה שמאל
אוגוסטה קוביה הכי עליון
מטרו באנר שמאל הכי עליון

מוטו GP ארגון מירוץ: מארקז שם מגף כבד על האליפות

מוטו GP ארגון מירוץ: מארקז שם מגף כבד על האליפות

גיא בן ברק

צלם: יח"צ

מירוץ מספר 14 מתוך 18 בעונת 2017 סימן לראשונה בעונה אלוף ברור. מארק מארקז עם ניצחון לאחר זינוק מהמקום החמישי, ועל צמיגים עליהם טען שלא הרגיש טוב…, מארקז מחכה עשר הקפות ואז תוקע בזה אחר זה את גדולי יריביו, ויניאלס שזינק מהפול אך נשר, דוביציאוזו ביום שחור, רוסי הפצוע שהדהים במקום שני תוך כמה פניות למרות רגלו הפגועה במסת הרוכבים של הפתיחה, וכמובן לורנזו שהוביל ברוב שלבי המירוץ.

מארקז עושה זאת בפראות, אבל מושכלת מהשילוב הבלתי אפשרי שעושה אותו לגדול כמו שהוא, צילומים בהילוך איטי מראים איך הבחור הזה מרגיש את אחיזת הצמיג האחורי על השפה ברמה כירורגית ובאלפית השנייה של איבוד האחיזה שאף בן אנוש לא היה חש בו, מארקז משחרר קצת, ואז חוזר לתקוף. 17 הקפות לסיום מארקז מהמקום השלישי נכנס מתחת רוסי ולורנזו במכה אחת במהלך של ילד מטורף אבל בדיוק כזה שעושה מירוצי אופנועים למלהיטים כמו שהם ובחורים כמו מארקז, למרות שאין כמוהו, לאלילים. זו כמובן הייתה התאבדות שעלתה למארקז בירידה למקום הרביעי ודחתה בשלוש הקפות את התקיפה הבלתי נמנעת של מארקז על רוסי ואחר כך לורנזו. מארקז ביום ענק עם ניצחון שני רצוף והצהרה ברורה כי עם 16 נקודות יתרון שלפתע נפתחו על דוביציאוזו ממצב של שיויון ערב המירוץ – הוא המועמד המוביל לאליפות. הרביעית שלו בקטגוריה.

ודוביציאוזו ודוקאטי הם המפסידים הגדולים של המירוץ היום, במידה ומארקז אכן יקח את האליפות הרי שהמירוץ היום הוא שובר השוויון שעלול להימשך עד סוף העונה מבחינת דוביציאוזו. מסלול ארגון אינו חובב דוקאטי אולם הבחירה בצמיגים רכים היא שעלתה לדוביציאוזו במירוץ ואולי באליפות. דוקאטי בנו על הרכיבה החלקה של דוביציאוזו שתביא גם צמיגים רכים להחזיק למעלה מעשרים הקפות על אספלט בטמפרטורה של 40 מעלות, הימור שלא עבד, הצמיגים נגמרו בקצב מהיר ודוביציאוזו סיים במקום השביעי. אמנם גם לורנזו רכב על אותו דוקאטי עם צירוף צמיגים של ביניים קדמי ורך מאחור, אולם לורנזו ניצח במסלול זה פעמים רבות בעבר, וחלקות הרכיבה שלו היא בממד אחר – ועדיין גם לורנזו אמר לאחר המירוץ כי הצמיגים הרכים עמדו לו לרועץ בשלבי הסיום מול הצמיגים הקשים של מארקז ופדרוזה אשר סיים שני.

ורוסי? האיש סיים חמישי במירוץ קשה, עם הרגל הפגועה ומול רוכבים חסרי רחמים בראשם בן קבוצתו המתוסכל מאבריק ויניאלס בשורת מאבקים ועקיפות מרים שסיכנו את בריאותו הרופפת בלאו הכי של ולנטינו. באליפות רוסי יורד למקום החמישי וכפי שהוא עצמו אמר עוד טרם הפציעה, האליפות אבודה וככול הנראה הולכת למארקז. מי יתווכח איתו.

תגובות

אבניר מגדל ימין תחתון סוזוקי
הונדה מגדל הימורים