מחירון אופנועים מוטו - בגרסא דיגיטלית, בחנויות ובעסקים

קיוואי בנלי
ברקום
ייעוץ קניה – עליון מתחת ללוגו
אינדיאן ימין
אבניר קוביה שמאל
הווסקוורנה באנר שמאל
שרקו
קונה אופנוע
מטרו באנר שמאל הכי עליון
אופנוסנטר קוביה שמאל
1 על 1
לרט
תמוז
רוית דדוש עליון
KTM שמאל
לרט
סטומפ
פרפקט קוביה שמאל
רפידו
אינדיאן קוביה שמאל
ברקום שמאל
HJC
שוברט
הארלי שמאל
מתלה לקסדה

עו"ד ענת ברדה: מהי תביעה בגין נזקי הגוף?

עו"ד ענת ברדה: מהי תביעה בגין נזקי הגוף?

על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה – 1975 (להלן: "חוק הפיצויים") אם נפגעת בתאונת דרכים ונגרם לך נזק גוף עקב תאונת הדרכים אתה זכאי לפיצוי על נזקי הגוף אשר נגרמו לך בתאונה.

לשם קבלת הפיצוי עליך לפנות אל חברת הביטוח אשר ביטחה את השימוש בכלי הרכב שלך בביטוח חובה. גם אם התאונה אירעה באשמתו של צד ג' או בשל מחדל או רשלנות של גורם שלישי, התביעה בגין נזקי הגוף היא כנגד חברת הביטוח שלך ולא כנגד חברת הביטוח של צד אחר שאשם בתאונה, כלומר כל נפגע תובע את חברת הביטוח של הרכב אשר בו הוא נסע. רק כאשר מדובר בהולך רגל או רוכב אופניים, התביעה תהיה נגד חברת הביטוח של הרכב שפגע בו.

חוק הפיצויים קובע עקרון של אחריות מוחלטת אשר משמעותו היא זניחת עקרון האשם. כלומר לעניין הפיצוי על נזקי גוף שנגרמים כתוצאה מתאונת דרכים לא משנה האם אתה אשם בתאונה או לא. לא קיים מנגנון של פיצוי חלקי בשל רשלנות תורמת ולא מפחיתים לנפגע את סכום הפיצוי גם אם הוא אשם בתאונה.

על מנת לתבוע את חברת הביטוח יש להציג אישור משטרה, פוליסת ביטוח חובה תקפה המכסה את השימוש שנעשה בכלי הרכב, את רשיון הרכב ורישיון נהיגה תקף, וכן את המסמכים הרפואיים המעידים על נזקי הגוף שנגרמו.

הטיפול הרפואי לאחר תאונת דרכים ניתן כיום על ידי קופות החולים. חוק ביטוח בריאות ממלכתי קובע כי על קופות החולים להעניק טיפול רפואי גם לנפגעי תאונות דרכים כחלק מסל השירותים אשר מעניקה קופת החולים. במשרדי קופת החולים קרוב לוודאי תתבקשו למלא טפסים מסוימים ולדווח על המקרה כתאונת דרכים. יש לשים לב כי במקרים מסוימים ניתן להמשיך ולקבל טיפול רפואי במרפאות החוץ של בתי החולים.

מאחר ותביעת הגוף מסתמכת על הטיפול הרפואי, יש חשיבות גדולה מאוד לשמירה על כל המסמכים הרפואיים אשר מעידים על הטיפול הרפואי שניתן לנפגע לאחר התאונה.

האמור לעיל הינו למידע כללי וראשוני בלבד, ואינו נועד בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

עו"ד ענת ברדה.

2 תגובות ל עו"ד ענת ברדה: מהי תביעה בגין נזקי הגוף?

  1. ענת
    את מספר אחד ואת יודעת את זה.
    מקווה שהעציץ ששלחתי לך חי ומקשט לך את המשרד.

תגובות

אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל 2