חדש! מוטו מדריך בשיתוף יד2. עכשיו בחנויות וכאן

מטרו ימין 4
ברקום
מטרו עליון מתחת ל- MENU – מקום 2 – אחד על אחד
פרפקט אופנועים
אוגוסטה קוביה הכי עליון
אבניר באנר קוביה שמאל
הווסקוורנה באנר שמאל
מטרו באנר שמאל הכי עליון
אפריליה
אופנוסנטר קוביה שמאל
רפידו
תמוז
לרט
Ad motorsport
פרפקט קוביה שמאל
אישימוטו באנר קוביה שמאל
סטפן
לארט
ברקום קוביה שמאל
כרמיאל קוביה שמאל
HJC
מטרו לבן – קוביה שמאל
שוברט
HRP קוביה שמאל

עו"ד ענת ברדה: מהי תביעה בגין נזקי הגוף?

עו"ד ענת ברדה: מהי תביעה בגין נזקי הגוף?

על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה – 1975 (להלן: "חוק הפיצויים") אם נפגעת בתאונת דרכים ונגרם לך נזק גוף עקב תאונת הדרכים אתה זכאי לפיצוי על נזקי הגוף אשר נגרמו לך בתאונה.

לשם קבלת הפיצוי עליך לפנות אל חברת הביטוח אשר ביטחה את השימוש בכלי הרכב שלך בביטוח חובה. גם אם התאונה אירעה באשמתו של צד ג' או בשל מחדל או רשלנות של גורם שלישי, התביעה בגין נזקי הגוף היא כנגד חברת הביטוח שלך ולא כנגד חברת הביטוח של צד אחר שאשם בתאונה, כלומר כל נפגע תובע את חברת הביטוח של הרכב אשר בו הוא נסע. רק כאשר מדובר בהולך רגל או רוכב אופניים, התביעה תהיה נגד חברת הביטוח של הרכב שפגע בו.

חוק הפיצויים קובע עקרון של אחריות מוחלטת אשר משמעותו היא זניחת עקרון האשם. כלומר לעניין הפיצוי על נזקי גוף שנגרמים כתוצאה מתאונת דרכים לא משנה האם אתה אשם בתאונה או לא. לא קיים מנגנון של פיצוי חלקי בשל רשלנות תורמת ולא מפחיתים לנפגע את סכום הפיצוי גם אם הוא אשם בתאונה.

על מנת לתבוע את חברת הביטוח יש להציג אישור משטרה, פוליסת ביטוח חובה תקפה המכסה את השימוש שנעשה בכלי הרכב, את רשיון הרכב ורישיון נהיגה תקף, וכן את המסמכים הרפואיים המעידים על נזקי הגוף שנגרמו.

הטיפול הרפואי לאחר תאונת דרכים ניתן כיום על ידי קופות החולים. חוק ביטוח בריאות ממלכתי קובע כי על קופות החולים להעניק טיפול רפואי גם לנפגעי תאונות דרכים כחלק מסל השירותים אשר מעניקה קופת החולים. במשרדי קופת החולים קרוב לוודאי תתבקשו למלא טפסים מסוימים ולדווח על המקרה כתאונת דרכים. יש לשים לב כי במקרים מסוימים ניתן להמשיך ולקבל טיפול רפואי במרפאות החוץ של בתי החולים.

מאחר ותביעת הגוף מסתמכת על הטיפול הרפואי, יש חשיבות גדולה מאוד לשמירה על כל המסמכים הרפואיים אשר מעידים על הטיפול הרפואי שניתן לנפגע לאחר התאונה.

האמור לעיל הינו למידע כללי וראשוני בלבד, ואינו נועד בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

עו"ד ענת ברדה.

הגב

avatar
מיין לפי:   חדש | ישן
גלב סמירנוב
אורח
אין על ברדה בעולם!

אין על ברדה בעולם!

כותרת
אין על ברדה בעולם!
wpDiscuz

תגובות

מגדל אבניר
הונדה מגדל