מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
מתחת לשורת MENU מטרו
אינסטגרם
הווסקוורנה באנר שמאל
עופר אבניר קוביה שמאל
מידלנד שחורי 140 על 70
מטרו באנר שמאל הכי עליון
קונה אופנוע
פרפקט קוביה שמאל
לרט
תמוז
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
לרט
אישימוטו באנר קוביה שמאל
ברקום שמאל
rok-straps רצועות קשירה 140
סטפן
HJC
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
מתלה לקסדה
הארלי שמאל
מונדיאל קוביה

רכיבה ראשונה: פיאג'ו ווספה חשמלית

רכיבה ראשונה: פיאג'ו ווספה חשמלית

אסף לביא

צילום: מערכת מוטו

במהלך תערוכת מילאנו השתלטנו לפיאג'ו על מתחם ההתנסות בווספה החשמלית החדשה (אפילו קסדה ממותגת קיבלנו לשם הרכיבה – באותה הזדמנות נתנצל מראש על החוסר במיגון רכיבה), Vespa Elettrica שמה, מבוססת על הפרימוורה ומרגישה כמעט זהה, הנה 10 דברים ברכיבה ראשונה.

1. תחושות הניהוג, בלמים, מתלים, נוחות ומשקל זהות לאלו של הפרימוורה.

2. לאלטריקה 3 מצבי רכיבה, Power – כוח מלא, Eco – הגבלת המהירות ל-35 קמ"ש ו-Reverse – מהלך אחורי המלווה בצפצוף והיבהוב נורה על לוח השעונים, פשוט מסובבים את המצערת והקטנוע נע אחורה במהירות נמוכה. במצב אקו התאוצה זהה למצב הפאוור אך מסתיימת ב-35 קמ"ש. מעבר בין מצבים נעשה ע"י לחיצה אחת על כפתור התנועה ואחריו לחיצה ארוכה של 3 שניות לקיבוע המצב הנבחר, מעבר לרוורס לא אפשרי תוך כדי נסיעה. להתחלת נסיעה לוחצים לחיצה ארוכה עד להופעת נורת Ready.

3. תאוצה כמעט זהה לשל קטנוע 125, אם ישימו לנו מוזיקה בקסדה לא נדע שאנחנו על כלי חשמלי, אולי החלקות תסגיר זאת, אבל מבחינת ביצועים – אין הבדל. בלימת המנוע חזקה וישנה השהייה קלה בחזרה "לגז".

4. ההספק הסופי עומד על 5.3 כ"ס צנועים, שמרגישיפ יותר הודות למומנט, מוצהר, של מעל 20 קג"מ, טווח הרכיבה, גם כן מוצהר, 100 ק"מ ברכיבה עירונית מתונה, 1,000 מחזורי טעינה לסוללה כלומר בין 50,000 ל-70,000 ק"מ, כ-10 שנות רכיבה. 4 שעות אורכת טעינה מלאה.

5. לווספה יכולת התממשקות מלאה לסמארטפון הכוללת הצגת נתונים על המסך מענה וניתוק שיחות ישירות מהכידון. פיאג'ו גם השיקו ליין חדש של מוצרי וציוד רכיבה ממותגים לרגל השקת הווספה אלטריקה.

6. קיימת עוד גרסה בשם Vespa Elettrica X המכפילה את הטווח ל-200 ק"מ ע"י סוללה נוספת.

7. להגיד שהווספה מגיעה במספר צבעים תהיה הגזמה, שכן הצבע השולט הוא הכסוף-ניקל המיוחד שלה, בנוסף עליו מטצרף גוון נוסף המופיע בפסים עדינים – צהוב, תכלת, ירוק וזהב ברגסת ה-X.

8. מחיר האלטריקה באירופה עומד על 6,390 אירו, יקרה משמעותית מדגם ה-125, אך תקבל הטבה בארץ, אם תגיע בזכות הינע חשמלי.

9. ווספה על כל מעלותיה – אלגנטית, יפה, איכותית ומובילה.

10. הקטנוע הזה הוא בברור הקטנוע החשמלי האיכותי ביותר שרכבו עליו עד כה, המעוצב ביותר וזה שיכול למשוך הכי הרבה רוכבים חדשים לתחום, אם ישכילו פיאג'ו והיבואנים המקומיים לפנות לפלח השוק החדש הזה ולהבדיל את המותג משאר המוצרים יהיה להם קלף מנצח, זאת כמובן עד שיחל מירוץ החימוש של שאר היצרנים, כמו קימקו עם פרויקט האינוקס והונדה עם ה-PCX החשמלי, הווספה אלטריקה יכולה להיות ב-2019 מה שהאייפון היה ב-2007, מהפכנית.

התגובות סגורות לפוסט זה.

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל