מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
מתחת לשורת MENU מטרו
אינסטגרם
מטרו באנר שמאל הכי עליון
מידלנד שחורי 140 על 70
עופר אבניר קוביה שמאל
הווסקוורנה באנר שמאל
קונה אופנוע
אישימוטו באנר קוביה שמאל
פרפקט קוביה שמאל
לרט
סטפן
תמוז
ברקום שמאל
לרט
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
rok-straps רצועות קשירה 140
הארלי שמאל
מונדיאל קוביה
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
HJC
מתלה לקסדה

TT האי מאן 2018: שיא בלתי נתפס לפטר היקמן וב.מ.וו

TT האי מאן 2018: שיא בלתי נתפס לפטר היקמן וב.מ.וו

גיא בן ברק

האי מאן, גוש הסלע האפרורי מול ליברפול אנגליה, סיים היום ארבע ימי מירוצים במהדורת 2018 של מירוצי הכבישים הנערכים בו מאז 1907 באופן סדיר, וגם השנה עם שיאים בלתי אפשריים של רוכבים אמיצים בכבישים ההרריים והכפריים, ועם תאונות קטלניות, שלוש במספר.

נמליץ למי שלא זכה להגיע לאחד משבועות המירוצים באי מאן, רובינו מן הסתם, לצפות באחד מאינספור קטעי היוטיוב מהמירוצים שם, כדי להבין במה מדובר, אין מסלול סגור של המוטו GP או סופרבייק עולמי המציב אתגרים וסכנות קרובים אפילו למה שחווים הרוכבים במסלול בן 60 הקילומטרים המתפתל בכביש צר בין בתים כפריים לעצים גדולים ממש על שפת הכביש, קפיצות מוטוקרוס על גשרים איריים, וכמובן הקטעים ההרריים עם הסיבובים על שפת התהום, הקירות. מאז תחילת המאה העשרים מהווה האי אתגר אולטימטיבי לרוכבי האופנועים בעולם, מדיוק ועד היילווד, דאנלופ ומקגינס, עד 1978 שימש לסבב גרנד-פרי עולמי אולם אז עלו המהירויות לרמה שלא אפשרה מירוצי אליפות עולם באי ונותרו הבריטים והאורחים מכול העולם במירוצי הטוריסט טרופי של האי אשר דחפו עוד ועוד את השיאים ואת מספרי ההרוגים.

שפע אקשן היה השנה במירוצי האי מאן בכול הקטגוריות ומזג האוויר היה סביר לשם שינוי. מעל כולם עולה השנה פיטר היקמן רוכב ב.מ.וו סופרבייק S1000RR, אשר בהקפה השישית והאחרונה שלו במירוץ הסניור טיטי היוקרתי מכולם מנצח תוך שהוא קובע זמן הקפה חסר תקדים ומהירות ממוצעת של 218 קמ"ש, משפר בכמעט 5 קמ"ש את השיא הקודם. איזו אינטנסיביות של מירוץ כאשר בתום שש הקפות, 60 קילומטר אורך כול אחת, עומד הפער בין המנצח היקמן להאריסון רוכב קאווסאקי שבמקום השני על 2.6 שניות בלבד.

אולם לצד השיא יש גם את האבל על שלושה רוכבים שנהרגו השנה בטיטי, האחרון שבהם נהרג ממש ביום הלפני אחרון במירוץ הסופרספורט, מתווספים ללמעלה מ-250 הרוגים באי מאן מאז החלו בו המירוצים הרשמיים ב-1907.

התגובות סגורות לפוסט זה.

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל