מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
מתחת לשורת MENU מטרו
אינסטגרם
מטרו באנר שמאל הכי עליון
מידלנד שחורי 140 על 70
הווסקוורנה באנר שמאל
קונה אופנוע
עופר אבניר קוביה שמאל
ברקום שמאל
לרט
פרפקט קוביה שמאל
אישימוטו באנר קוביה שמאל
KTM עליון קוביה
לרט
rok-straps רצועות קשירה 140
סטפן
תמוז
HJC
הארלי שמאל
מונדיאל קוביה
מתלה לקסדה
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון

מרקו סימונצ'לי – מילות פרידה

מרקו סימונצ'לי – מילות פרידה

אופיר דואק

צילום: יצרן

בפעם האחרונה שאירע מקרה מוות בקטגוריה הבכירה היה זה בשנת 2003 בסוזוקה כאשר דז'ירו קאטו לא בלם בפניה והמשיך היישר לעבר קיר הביטחון במהירות של 200 קמ"ש. קאטו נפגע אנושות בצוואר ובחזה. לאחר שבועיים בתרדמת נפטר מפצעיו. עולם המרוצים הוכה בהלם והונדה נדרשה לחקור האם לא היה מדובר בתקלה טכנית שהביא למותו של קאטו. לאחר סערה ומסקנות חקירה מפוקפקות המשיך קרקס ה-MotoGP להתגלגל קדימה. ההצגה חייבת להימשך.
שנים די שקטות עברו מאז אך בשנה שעברה במרוץ בסן מרינו נהרג רוכב ה-Moto2 שויה טומיזאווה בן ה-19 והזכיר לכולנו עד כמה הספורט הזה שכולנו אוהבים כל כך טומן בחובו סכנות. לצערנו הבוקר קיבלנו תזכורת נוספת.

במרוץ במלזיה שנערך הבוקר, לקראת תום ההקפה הראשונה, איבד מרקו סימונצ'לי אחיזה והחליק על המסלול. קולין אדוארדס וולנטינו רוסי שהגיעו מאחור נתקלו בסימונצ'לי שנגרר על המסלול מבלי שהייתה להם כל יכולת להגיב ולהתחמק. אדוארדס פגע בסימונצ'לי ראשון ורוסי שהיה מימינו מיד לאחר מכן. מעוצמת הפגיעה של אדוארדס נשמטה הקסדה מראשו של מרקו ובעצם כך נחרץ גורלו. אדוארדס התרסק ואופנוע פגע בזה של רוסי שירד אל הדשא. סימונצ'לי חסר הקסדה נותר שרוע ללא נוע על האספלט. התמונות הראו את חברתו המודאגת בפיטס של קבוצת גרסיני, מיד הונף דגל אדום והמרוץ הופסק. לאחר שעה נפטר סימונצ'לי על שולחן הניתוחים. דגל שחור.

קשה עדין לעכל את מה שקרה הבוקר בספאנג. מרקו סימונצ'לי היה מהדמויות הבולטות והצבעוניות על הגריד, לאו דווקא בגלל גובהו החריג ורעמת התלתלים הענקית. סימונצ'לי היה רוכב טוטאלי מהסוג שאפשר לאהוב או לשנוא. האגרסיביות שלו על המסלול, שלעיתים גבלה בפזיזות, אמנם הביאה ללא מעט יריבויות בינו לבין רוכבים אחרים אבל נדמה היה שתמיד סימו סיים את הכל עם חיוך שובב על הפנים. זו אולי חוכמה של אחרי מעשה להגיד, אבל הצבעוניות של סימו על הגריד הצליחה להזכיר איטלקי צבעוני אחר, שאותו העריץ ואף הושווה אליו בעבר, כשבעל כורחו היה מעורב בתאונה.
אף אחד לא יודע לאן יכול היה להגיע סימונצ'לי אלמלא אותה תאונה ארורה. אף אחד לא יודע כיצד תשפיע התאונה על שני רוכבים ותיקים, ומנוסים, רוסי ואדוארדס,  שראו כמעט הכל. מי שראה את העיניים הלחות של רוסי בפיטס ואת החיבוק המשותף עם זקן השבט קפירוסי לא יכל שלא להצטמרר. האריות  הזקנים חזו במפלתו של הכפיר הצעיר ולא יכלו לו.
ה-MotoGP ימשיך הלאה כי ההצגה של דורנה חייבת להימשך אבל כולנו קיבלנו תזכורת כואבת בשידור חי שלפעמים גם בקרקס הגדול והמהיר בעולם האורות כבים והליצנים והקהל הולכים הביתה דומעים.

גלריה

6 תגובות ל מרקו סימונצ'לי – מילות פרידה

  1. העברת את המסר בעדינות ובהרבה רגש. חבל , ממש חבל עליו. נראה לי מעכשיו בעיות בGP אם בכלל ימשיכו א

  2. ועכשיו חושבים שהמרוצים מסוכנים. תמיד יקרו אסונות – אחד ל8 שנים ?? די כבר להשבית כל דבר טוב שיש. מהמרוצים לומדים על בטיחות. למה מישהו לא מסביר את זה בערוץ 2? יושב שם אופנוען לא ?

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל