מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
מתחת לשורת MENU מטרו
אינסטגרם
מטרו באנר שמאל הכי עליון
קונה אופנוע
עופר אבניר קוביה שמאל
מידלנד שחורי 140 על 70
הווסקוורנה באנר שמאל
אישימוטו באנר קוביה שמאל
ברקום שמאל
פרפקט קוביה שמאל
תמוז
KTM עליון קוביה
לרט
לרט
rok-straps רצועות קשירה 140
סטפן
מתלה לקסדה
HJC
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
מונדיאל קוביה
הארלי שמאל

MotoGP סן מרינו – שובו של החורחה

MotoGP סן מרינו – שובו של החורחה

בועז קורפל

צילום: יצרן

תאריך ה-5 בספטמבר 2010 נכנס לספרי ההיסטוריה של אליפות העולם באופנועיMotoGP  כאחד הימים השחורים. 12 הקפות לאחר הזינוק למרוץ בקטגוריית Moto2 התרחשה תאונה מחרידה ובה קיפח את חייו הרוכב היפני שויה טומיזאווה. שנה לאחר מכן צף הזיכרון והכה ברוכבים, בקבוצות ובקהל הרב שמילא את היציעים. אומרים ש"ההצגה חייבת להימשך", זה נכון, אבל לעולם היא לא תהיה אותה ההצגה בגלל אירועים מהסוג הזה.
גיבור היסטורי אחר ששילם גם הוא מחיר יקר במיזאנו הוא הרוכב האמריקני שזכה בשלוש אליפויות עולם בתחילת שנות ה-90, וויין רייני האגדי. 18 שנים בדיוק אחרי אותה התרסקות על אותו מסלול במיזאנו, שב רייני לאיטליה כאורח של קבוצת ימאהה וסגר את המעגל. הוא הוסע במכונית פתוחה לפני הזינוק למרוץ לקול תשואות הקהל שעמד על רגליו והריע לאלוף לשעבר. ניצחונו של חורחה לורנצו, הרוכב הספרדי שוויין רייני פורש עליו את חסותו הרוחנית, איפשר לימאהה להעלות את רייני לפודיום כנציג הקבוצה ולקבל בשמה את הגביע על הניצחון ולהיות על הפודיום במיזאנו ולסגור סופית את המעגל עם המסלול.

ציוני דרך נוספים
סוף השבוע הזה ייזכר גם בזכות אותה מסיבת עיתונאים בה הודיע רשמית לוריס קפירוסי על פרישתו מרכיבה פעילה ב-MotoGP בתום העונה ובנוסף לכל אלה, בא קייסי סטונר וניפץ כבר באימונים את שיאי המסלול בזה אחר זה.
יושבי היציעים במיזאנו קיוו בסתר ליבם ש"הדוקטור" יפתח מחדש את הקליניקה ויטפל בכל הפציינטים שבמסלול בזה אחר זה וישוב לרגעי התהילה הגדולים שלו. ולנטינו רוסי ואנשי דוקאטי ניסו להנמיך ציפיות וכמה מוזר היה לשמוע אותם מתנצלים ומתפתלים עוד בטרם מי מהרוכבים שלהם בכלל עלה על המסלול ביום שישי בבוקר. רוסי עצמו התחדש בקסדה מעוצבת שעליה ציור של בועת מחשבה מלאה תהיות, סימני שאלה וסממנים אחרים של תסכול. ציור שמשקף הלכה למעשה את הלך הרוח שלו ושל אנשיו שאינם מוצאים כיוון שממנו אפשר להתחיל ולבנות את האימפריה מחדש.

תחזית צפויה וסיום אחר
בתום מקצה הדירוג שנערך בשבת, קיבלנו את אותה שורה ראשונה שצפינו לקבל. סטונר, לורנצו ופדרוסה. לנוכח הביצועים של סטונר ולורנצו, נראה היה שאנו עומדים לחזות בדו קרב מרתק בין השניים שעשוי להימשך 3-5 הקפות ואז תגיע הפריצה של סטונר בדרך לניצחון.
הזינוק של לורנצו היה מושלם. הוא הקדים את סטונר ופדרוסה בכניסה לפנייה הראשונה והשניים נצמדו אליו ונראה היה שמדובר בעניין של זמן עד שהמפנה יתחולל. סטונר (שפתח בצורה טובה יותר מפדרוסה והתמקם מאחורי לורנצו) ניסה ללחוץ את אלוף העולם כמה פעמים אך נראה היה שהוא לא מפעיל את כל כלי הנשק שלו ומחכה לשבירה של חורחה. במקום שלורנצו יישבר, היה זה סטונר עצמו שנשבר תחת המאמץ הפיזי הרב וכפי שהוא תיאר זאת בסיום, הגוף שלו שילם את המחיר של העומס. סטונר הלך ואיבד גובה ככל שהמרוץ התקדם. האוסטרלי שהגיע לאיטליה אחרי שלושה ניצחונות רצופים, קיווה להגדיל את יתרונו בדירוג העולמי אבל גופו התשוש בגד בו. "רדפתי אחרי לורנצו והאופנוע תפקד בצורה נפלאה וללא בעיות. בשלב מסוים, התחלתי להיחלש והדבר בא לידי ביטוי בבלימות מוקדמות יותר ובאיבוד הריכוז והשמירה על הקו המהיר של המרוץ" הסביר סטונר בסיום.

שש הקפות לדגל השח-מט, איבד האוסטרלי הטוען לכתר את המקום השני כאשר דני פדרוסה חלף על פניו ללא מאמץ מיוחד וללא התנגדות מצידו של בן קבוצתו. פדרוסה עשה את העבודה עבור לורנצו ודחק את קייס למדרגה הנמוכה בפודיום ובכך קוצץ היתרון של סטונר ל-35 נקודות.
"זה פשוט פנטסטי לחזור לעניינים ועוד עם אופנוע טוב וחזק" אמר לורנצו בסיום. האלוף המכהן הצליח לרשום את ההקפה המהירה במרוץ ובכך לרשום את שיא המסלול על שמו ולמחוק את השם של סטונר שאיים להישאר שם.
היה זה הניצחון השלישי של לורנצו העונה, והראשון מאז מוג'לו בחודש יולי. בשני המרוצים האחרונים, לורנצו לא זכה להגיע אל הפודיום ויתרה מכך, הוא ראה את בן קבוצתו האמריקני, בן ספיס, עושה זאת באינדיאנפוליס. "הייתי מעודד מהקצב של האופנוע באימון השני ביום שישי. אין תחליף לאמונה ועבודה קשה שבסופה אנו קוטפים את פרי ההצלחה אבל אני חייב להודות שהניצחון נראה קל מידי" אמר לורנצו בסיום והוסיף כי הוא אכן ציפה לקרב מר עם סטונר אך כידוע זה לא קרה והפער שלו על פדרוסה בסיום עמד על 7.3 שניות.

שלושה איטלקים ואמריקני אחד
מסלול מיזאנו בסן מרינו, מרוחק מרחק של כמה דקות נסיעה מטבוליה, מקום מגוריו של ולנטינו רוסי. ממש בחצר האחורית של "דוקטור". אין ספק כי אוהדיו המושבעים ביותר באים מהאזור הזה ויחד איתם מגיעים אלפי חברי מועדון המעריצים שלו וצובעים את החלק הארי של היציעים במיזאנו בצבע צהוב. אבל זהו גם המסלול הביתי של מרקו סימונצ'לי ואנדראה דוביציוזו ולפיכך גם הם ביקשו להשיג תוצאה מרשימה או לפחות להיות האיטלקי המהיר ביותר בסופו של יום.
רוסי זינק מהמקום ה-11 בגריד אך מזג האוויר המעונן שאפף את המסלול, יחד עם כמה טיפות גשם שציננו את האספלט, כל אלה הפכו יחד עם הקהל הקנאי שלו את התנאים לטובים יותר עבורו ועבור האופנוע הסרבן שלו. בתוך שתי הקפות טיפס "הדוקטור" מהמקום ה-11 עד למקום החמישי ופתח במאבק עם שני האיטלקים האחרים על המקום הרביעי.
במשך מספר דקות, שב הצבע האדום ללחיים של אוהדיו שנזכרו באיש שהם כל כך אוהבים ובקסמים שהוא יכול לחולל. אולם המאבק בין שלושת שליחי הפיצה הוכרע לטובתו של מרקו סימונצ'לי שקטע את החלום של ולנטינו. מרקו עקף את רוסי בצורה נחושה אך בטוחה והחל לסגור על דוביציוזו בקצב מהיר.
רוסי ניסה לשמור על קשר עם השניים אך לא עמד בקצב שהם קבעו ונסוג לאחור עד שאיבד את המקום השישי שלו לבן ספיס שבא כמו טרלייר מאחור ועקף אותו.
האמריקני זיהה את ההזדמנות וקיווה ששני האיטלקים שלפניו יעסיקו זה את זה ויאפשרו לו להיצמד אליהם ולעבור אותם בהמשך. התוכנית של ספיס כמעט והתגשמה לקראת הסיום אך הוא נפל קורבן למהלך שאפתני שלו עצמו ואיבד את המומנטום והסתפק במקום שישי.
סימונצ'לי ודוביציוזו סיפקו את ההצגה הגדולה לאיטלקים. הפער שפתח סימונצ'לי בשלבים המוקדמים יותר, נמחק. ספיס איבד מגע אך "דובי" לא היה מוכן לוותר. דוביציוזו עקף את סימונצ'לי פעמיים אך מרקו השיב לו באותו המטבע וחזר למקום הרביעי. על קו הסיום הפרידו ביניהם 0.37 שניות בלבד.

רוסי נותר לבדו במקום השישי ואמר בסיום כי זאת הייתה התוצאה הטובה ביותר שניתן היה להגיע אליה בנתונים הקיימים. ניקי היידן, בן קבוצתו האמריקני שעבורו מסלול מיזאנו הוא הכבשה השחורה, פרש בשלב הראשון של המרוץ אחרי התרסקות בפנייה 15.
אלבארו באוטיסטה סיים במקום השמיני אך בתחושת החמצה. הספרדי הציג את היכולת הטובה ביותר שראינו מסוזוקי העונה ואולי אפילו בשנתיים האחרונות. הוא הקדים את בן ארצו, הקטור ברברה שגם הוא הרשים במקצים המוקדמים ובמעמד המרוץ הוא הצליח לגבור על שני רוכבי טק-3 והשאיר את קאל קראצ'לו ממש מאחוריו ואת קולין אדוארדס שנחלש בסיום ונשר למקום ה-13.

הזדמנות בלתי חוזרת
עד לסיום העונה נותרו עוד חמישה מרוצים שהם 125 נקודות. מבחינתו של חורחה לורנצו, האליפות נפתחה מחדש והוא יגיע במוטיבציה גבוהה במיוחד למרוץ הבא במסלול מוטורלנד אראגון בספרד. לסטונר יש אמנם יתרון של 35 נקודות אבל הוא זקוק נואשות למנוחה אחרי המרתון בחודש וחצי האחרון וכעת יהיו לו שבועיים לאגור כוחות מחודשים.
עבור לורנצו, המרוץ הבא יהיה בבחינת הזדמנות בלתי חוזרת להמשיך ולנגוס ביתרון של סטונר ואולי אף להכניס את המחנה הכתום-שחור של רפסול הונדה ללחץ. סטונר כבר הצהיר שהוא לא מעוניין בסיוע מרוכבי הקבוצה האחרים וזה משאיר לפדרוסה את האפשרות להיאבק על ניצחון במרוץ הביתי הבא שלו. לורנצו לא ממש ישמח לניצחון שכזה מיריבו משכבר הימים, אבל אם זה ישרת את האינטרס שלו כפי שקרה במיזאנו, לורנצו לא יצטער במיוחד ודני פדרוסה עשוי לגלות בקבוק סנגרייה איכותית על מפתן ביתו עם הקדשה ממעריץ אלמוני.

לתוצאות המרוץ המלאות באתר ה-MotoGP

גלריה

7 תגובות ל MotoGP סן מרינו – שובו של החורחה

  1. הלואי שרוסי יתעורר כבר ויכניס קצת אקשן לסדרה המשעממת הזו

  2. …בואו נצא בסיסמאות……וסטיקרים.
    "רק לא לורנצו…"

  3. חורה לשמוע שהיא מתעקשת לומר איאנונה, במום יאנונה.
    מעבר לכך תפסיקו לריב ביינכם באמצע שידור
    תמי,נשמח אם נראה את הכתבות שלך מבלי לשמוע אותך מקשקשת שטויות בשידור חי.

  4. לפחות סטונר לא יקח את האליפות בקלות, הוא יוציא לו את המיץ. כתבה נהדרת, אהבתי את שליחי הפיצה חחחחחחח

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל