מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
מונדיאל MENU
מתחת לשורת MENU מטרו
אינסטגרם
עופר אבניר קוביה שמאל
הווסקוורנה באנר שמאל
מטרו באנר שמאל הכי עליון
מידלנד שחורי 140 על 70
קונה אופנוע
סטפן
לרט
פרפקט קוביה שמאל
ברקום שמאל
תמוז
rok-straps רצועות קשירה 140
לרט
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
אישימוטו באנר קוביה שמאל
הארלי שמאל
מתלה לקסדה
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
מונדיאל קוביה
HJC

MotoGP: לקראת מוג'לו

MotoGP: לקראת מוג'לו

טל סולומון

צילום: יצרן

אוטודרומו אינטרנציונלה דל מוג'לו. זהו שמו הרשמי של המסלול האיטלקי שנמצא בחבל מוג'לו, בקרבת העיר פירנצה. אורכו של המסלול 5.245 ק"מ והוא טומן בחובו 15 פניות – תשע ימניות ושש שמאליות. הישורת של מוג'לו מיוחדת בשל אורכה – 1,441 מטרים – בה מגיעים רוכבי ה-GP למהירויות גבוהות מ-330 קמ"ש. בדומה למסלולים אחרים גם בסביבת מסלול מוג'לו התקיימו מרוצי רחובות טרם הקמתו, בשנות ה-20'.

הימורים?
בסוף השבוע הקרוב ייצא לדרך הסבב השמיני של עונת 2011 עם האימון החופשי שהתקיים היום, מקצה הדירוג בשבת והמרוץ ביום ראשון. אם חשבתם שהייתה טבעת סביב צווארם של דוקאטי ורוסי, הרי שבמוג'לו הטבעת הזו תתהדק אף יותר. מלבד הביתיות לדוקאטי במסלול האיטלקי, רוסי נחשב למלך הבלתי מעורער של מוג'לו. את הרומן האיטלקי עם מסלול מוג'לו החל רוסי בשנת 2002 עם ניצחון ראשון בקטגוריה הבכירה, עת היה רכוב על גבי הונדה בימי ה-GP500 העליזים. עד שנת 2009 "הדוקטור" ניצח שם שבע פעמים ברציפות, סטונר ודוקאטי היו אלו שקטעו את הרצף הזה. בשנה שעברה (2010) קרה הגרוע מכל בעבור רוסי כאשר תאונה במהירות גבוהה מאוד ברצף הפניות 10 ו-11 הותירה אותו עם שבר כפול ברגל וויתור על מאבק האליפות. הפעם רוסי חוזר למוג'לו עם דוקאטי והרומנטיות חוגגת. מתחילת העונה רוסי מדשדש בקרב על האליפות כשהוא קובע את הרצף הגדול בקריירה שלו ללא ניצחונות. במרוץ הקודם שהתקיים באסן דוקאטי החליטו לבצע מהלך, בו עשו הכלאה בין הדזמוסדיצ'י GP11 ל-GP12 שפיתוחו מבוצע במקביל. האופנוע החדש-ישן קיבל את השם GP11.1 ולמרות שרוסי טען שזהו "אינו המוצא האחרון", הציפיות מהתוצאה היו גבוהות יותר ממה שהיה בפועל, עת סיים רוסי את המרוץ במקום הרביעי, לאחר שסימונצ'לי ולורנזו החליקו. כעת רוסי ממוקם רביעי בטבלת האליפות וסיכוייו לרדוף אחר התואר קלושים. למרות זאת תהיה זו נחמה פורתא עבור הקבוצה ואוהדיו אם יצליח לסיים את המרוץ באחת משלוש המדרגות המכובדות. רוסי עדיין מחזיק בשיא ההקפה המהירה על המסלול ובשיא עמדת הפול (1:48.130 דק'), אותו קבע בעונת 2008 על גבי הימאהה YZR M1.

את טבלת האליפות מוביל בפער של 28 נקודות קייסי סטונר (הונדה) המצוין. האוסטרלי התחבר במהירות אל ה-RC212V ומתחילת העונה הוא מציג יכולת טובה עם יציבות ובעיקר שקט גדול. נפילתו של לורנזו (ימאהה) באסן אפשרה לו לפתוח פער במקום הראשון. לורנזו שהפסיד את מיקומו באליפות כתוצאה מפזיזותו של סימונצ'לי ינסה להשיב מתקפה ולהמשיך את המרוץ לאליפות. המכונה של ימאהה אמנם לא חדה כמו זו של הונדה אך בימאהה מקווים ששאפתנותו של לורנזו תכפר על כך.

את המקום השלישי בטבלת האליפות הרוויח ביושר אנדראה דוביציוזו (הונדה), מוכיח לבוסים מיפן שהם עשו החלטה נבונה כשהשאירו אותו על אופנוע המפעל. דובי לא נמנה על כוכבי הסדרה, אך הוא עושה את עבודתו בשקט מופתי ומציג גרף שיפור נאה ממרוץ למרוץ.
דני פדרוסה (הונדה) נפצע גם הוא כתוצאה ממפגש עם פזיזותו של סימונצ'לי בלה-מאן. הספרדי התאושש וצפה בשלושה מרוצים מרחוק. כעת הוא כבר כשיר מספיק כדי לחזו ולנסות להציל את העונה הזו, אותה הוא פתח טוב אך היא חמקה לו מבין הידיים על לא עוול בכפו.

אז מי ינצח לדעתכם במרוץ השמיני ? בואו להצביע בדף הפייסבוק של דו"גרי

6 תגובות ל MotoGP: לקראת מוג'לו

  1. קודם כל שנראה בכלל מרוץ ולא תהלוכת ראווה של אופנועים רחוקים זה מזה ושנית, שמישהו ישתיק כבר את הגורלי הזאת?

  2. סטונר לוקח בשקט , כמו כל המירוצים המהירים בסלינדר

  3. עוד מרוץ פחות מרוץ מה זה מעניין ועוד באתר יום שלם

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל