מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
מתחת לשורת MENU מטרו
אינסטגרם
מטרו באנר שמאל הכי עליון
מידלנד שחורי 140 על 70
קונה אופנוע
עופר אבניר קוביה שמאל
הווסקוורנה באנר שמאל
סטפן
rok-straps רצועות קשירה 140
תמוז
לרט
KTM עליון קוביה
לרט
ברקום שמאל
פרפקט קוביה שמאל
אישימוטו באנר קוביה שמאל
מתלה לקסדה
HJC
מונדיאל קוביה
הארלי שמאל
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון

סיכום: אליפות ישראל במוטוקרוס סבב 3 – ווינגייט

סיכום: אליפות ישראל במוטוקרוס סבב 3 – ווינגייט

מערכת מוטו דוגרי

צילום: עמרי גוטמן

סבב חם ומותח התקיים השבת, 19/05, במסלול ווינגייט, 60 מתחרים, מתוכם 3 מתחרות צעירות, התמודדו בתנאי חום לא פשוטים, במירוץ מותח שמסמן פריצת דרך מטורפת של הדור הצעיר, גם ובעיקר במוטוקרוס, כאשר בקטגוריות הילדים והנוער הכשרונות הצעירים מפגינים רמת רכיבה ומהירות מדהימים, ואילו הרוקיז שחלקם עבר להתחרות בקטגוריה המקצועית MX2 משיגים זמנים "כמו הגדולים" וקוטפים שוב פודיומים. המרוץ הופק על-ידי התאחדות הספורט המוטורי ובתמיכת רשות הספורט המוטורי ומשרד התרבות והספורט.

 

קטגוריות מקצועיות MX1 ו-MX2

המקצים נפתחים עם הקטגוריות המקצועיות MX1 ו-MX2, עד 450 ו-250 סמ"ק, בהתאמה, כאשר במקצה הבכיר שחר בלולו, שעבר רק השבוע מקבוצת הונדה לקבוצת מטרו, מהמם את כולם בפריצה מאד מהירה קדימה על הימאהה YZ450 החדש, ופתיחת פער הולך וגדל, עד שבסיום המקצה עבר את מרבית המתחרים בהקפה שלמה, הישג חסר תקדים בקטגוריה מקצועית, בלט בחסרונו המתחרה הצמוד שלו, דור עטיה, שנעדר עקב תאונת אימונים, גם המקצה השני היה בשליטה מוחלטת של שחר. בסיום, הפודיום נראה כך:

 1. שחר בלולו
 2. אליקו אוחנה
 3. גל חסון

הקטגוריה המקצועית החמה והמותחת הייתה הפעם MX2, עם כלים מעורבים של 250 סמ"ק 4 פעימות לחלק מהמתחרים, מול 125 סמ"ק דו פעימתיים של חלק מהרוקיז – שעלו העונה למגרש של הגדולים. במקצה הראשון מנצח אלוף עונת 2017, דן מיה, ואחריו צמוד שגיא צרפתי הצעיר, מנצח העונה האחרונה בקטגוריית הרוקיז. במקצה השני דן מאבד את האופנוע ונופל, מה שנותן לשגיא הצעיר את המקום הראשון במקצה זה, וראשון כללי למרות נקודות זהות מול דן מיה, שמתעשת מהנפילה די מהר ובכך מסיים שני. דוד פורמנוב על ההונדה שלישי. בסיום, הפודיום נראה כך:

 1. שגיא צרפתי
 2. דן מיה
 3. דוד פורמנוב

קטגוריית הרוקיז והפתוחה

קטגוריית הרוקיז (14-17) מצטרפת לקטגוריה הפתוחה שמורכבת מרוכבים מנוסים ובוגרים כדוגמת מתן ניר ממטרו, גיא אלייתים הוותיק ואריאל דדיה, וכך מזנק גריד ומסלול מלא, צפוף ומותח, ברוקיז תדהמה כאשר אלוף ישראל גיל זרקו, נאלץ להתחרות על 85 סמ"ק קטן ונחות, עקב אי רישום שינוי תקנות הגילאים ע"י הרשות לנהיגה ספורטיבית, גיל נלחם כמו אריה במקצה הראשון עם כלי נחות, רק כדי לסיים שלישי אחרי איתמר וולדמן וניב סבן, ובמקצה השני מצליח לסיים ראשון ובכך לקחת פודיום ראשון כללי ומטורף, בואו נקווה שמשרד הספורט יתעשת מהר, ובפגרה יתקן את תקלת החקיקה. הפודיום הכללי ברוקיז נראה כך:

 1. גיל זרקו
 2. ניב סבן
 3. איתמר ולדמן

בקטגורייה הפתוחה נלחמים 4 גלדיאטורים וותיקים כתף לכתף: מתן ניר, גיא אלייתים, אריאל דדיה ואוהד תמיר בשני מקצים מותחים, כאשר במקצה השני מתן ניר סובל מתקר בגלגל האחורי כבר באמצע המקצה, והוא ממשיך לסיום רק כדי לאסוף מעט נקודות. בסיום היה זה אריאל דדיה, שבתצוגת רכיבה מדהימה, כשהוא עדיין סוחב פציעה לא פשוטה ברגל, מצליח לעלות על המדרגה הגבוהה בפודיום, שנראה כך:

 1. אריאל דדיה
 2. גיא אליתים
 3. אוהד תמיר

 

קטגוריה עממית, נשים, סניורים

המקצה הבא מערב את הקטגוריה העממית שקטנה ל-3 עקב מעבר חלק מהרוכבים לקטגוריה הפתוחה, 3 נערות: רן יוחאי, נועה כהן ודנה פרדר, וקטגוריית 5 הסניורים שמראים שכוחם עדיין איתם. בנשים רן יוחאי המולטי טאלנט, הולכת ומשתפרת ומסיימת ראשונה, גם נועה כהן, שמתחרה רק במוטוקרוס מפגינה רכיבה מאד מהירה ומסיימת שניה, ושלישית על הפודיום מסיימת דנה פרדר, בתו של גידי פרדר.

עממית

 1. אופיר ואזה
 2. בן אשמי
 3. אור פרישתא

נשים

 1. רן יוחאי
 2. נועה כהן
 3. דנה פרדר

סניורים

 1. רמי ברנס
 2. מאור אברהם
 3. יריב לוי


ילדים ונוער – סופר ג'וניור וג'וניורים

הקטגוריות עם הכי הרבה מתחרים, מעל 10 בכל קטגוריה, עם הכי הרבה עניין, ורמה הולכת ועולה של רכיבה, שמסמנים לכולנו שהעתיד יהיה טוב הרבה יותר, גדל לנו דור צעיר ומוכשר, שמגיל מאד צעיר מתחיל לאסוף ניסיון רכיבה יפה, ולא פחות חשוב – ניסיון ושעות מירוץ

את הקטגוריה הקטנה, הסופר ג'וניור מוביל בביטחה בן אלמגור המוכשר והצעיר, שמסיים ראשון במקצה הראשון, שני במקצה השני, למרות שהגיע ראשון, עקב הורדת מיקום בגלל קפיצה תחת דגל אזהרה צהוב, כמוהו נענש גם אופיר קייסי צמח, שלמרות שסיים שני, עולה רק על המדרגה השלישית בפודיום עקב הורדת המיקום דומה.

בקטגוריית הנוער – הג'וניורס, מוביל שוב בבטחה הטיל הבליסטי מהדרום, שי ספקטור, עם שני מקומות ראשונים. שני גלב פורמנוב עם הונדה 150 סמ"ק 4 פעימות – נדיר מול עדר ה-YZ/KX/SX85 הדו פעימתיים. שלישי בתצוגת רכיבה מטאורית לאחר מספר בעיות בזינוק ארז מלמן המהיר והמבטיח, כבוד ענק לנוער המקצועי.

סופר ג'וניור (8-11)

 1. בן אלמגור
 2. אורן אוחנה
 3. אופיר קייסי צמח

ג'וניור (11-14)

 1. שי ספקטור
 2. גלב פורמנוב
 3. ארז מלמן

וכך מסתיים לו סבב שלישי מותח וחם שמראה פריצת דרך מרשימה בדור צעיר, הן ברמת רכיבה הולכת ומשתפרת, והן בכך שמחצית הרוכבים היו צעירים (ילדים, נוער, רוקיז), המירוץ הפעם כלל גם פיטס פתוח לחלוטין, עם אפשרות לקהל להסתובב בין אוהלי היבואנים והמתחרים, רשתות צל בחסות היבואנים על הטריבונה, והן קיוסק נייד שהוצב בפיטס לטובת הרוכבים, המלווים והקהל, להתראות אחרי הפגרה החמה.

גלריה

התגובות סגורות לפוסט זה.

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל