מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
מתחת לשורת MENU מטרו
אינסטגרם
מידלנד שחורי 140 על 70
קונה אופנוע
עופר אבניר קוביה שמאל
מטרו באנר שמאל הכי עליון
הווסקוורנה באנר שמאל
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
לרט
סטפן
תמוז
ברקום שמאל
אישימוטו באנר קוביה שמאל
לרט
פרפקט קוביה שמאל
rok-straps רצועות קשירה 140
HJC
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
מתלה לקסדה
הארלי שמאל
מונדיאל קוביה

חורחה לורנסו מודיע על פרישה

חורחה לורנסו מודיע על פרישה

תמי גורלי

צילום: MotoGP

רוכב קבוצת המוטוGP הונדה רפסול, חורחה לורנסו,מודיע היום (חמישי) על פרישה ממרוצי אופנועים, לאחר עונה בה ספג פציעות קשות איתן עדיין מתמודד.

לורנסו, שנולד בפלמה דה מיורקה, החל לרכוב כבר בגיל שלוש בהנחיית אביו צ'יקו. כשנפתחה עונת האליפות 2002 חורחה נאלץ להמתין עד שהיה בן 15 והחל להתחרות בקטגוריית ה-125 סמ"ק כשהוא מתמודד מול רוכבים כמו דני פדרוסה, אנדראה דוביציוזו ואלווארו באוטיסטה. העונות הראשונות בדרבי לא היו פשוטות עבור הספרדי, הוא ניצח מרוץ אחד בעונה השנייה באליפות וסיים רביעי סה"כ בעונתו השלישית לפני שטיפס לקטגורייה האמצעית, ה-250 סמ"ק. בעונה הראשונה עם הונדה הוא סיים רביעי אך בשתי העונות אחר כך עם אפריליה, כששב לעבוד עם ג'יג'י דלאנייה, עימו עבד כשהתחרה עם הדרבי, הגיעה ההצלחה ולורנסו לקח שתי אליפויות עולם רצופות.

2008 הייתה העונה בה החל הספרדי את הפרק הבא כשהוא לובש את מדי קבוצת ימאהה הרשמית. הרוכב סומן ע"י לין ג'רביס והצוות עוד בטרם לקח את האליפות הראשונה שלו, "חיפשנו מישהו עם 'קילר אינסטינקט' כדי להחליף את ולנטינו רוסי כשהתחזקה האפשרות שהוא יעזוב את הדו-גלגלי עבור הפורמולה 1, חיפשנו רוכב עם יכולת יוצאת דופן, עם כישרון עילאי, מצאנו את חורחה", סיפר ג'רביס כמה שעות אחרי הודעת הפרישה הרשמית. ואכן לורנסו מפגין יכולות עילאיות כשהוא לוקח פול פוזישן בשלושת המרוצים הראשונים ואף מנצח את המרוץ השלישי בפורטוגל. הוא ממשיך להראות עמידות וכישרון כשגם אחרי היי-סייד ענק במהלך הסבב הסיני הוא חוצה את קו הסיום עם שני עקבים שבורים במיקום הרביעי והמכובד.

את העונה הראשונה שלו בקטגוריה הבכירה סיים רביעי, את השנייה כסגן והעונה השלישית כבר סיים כאלוף המוטוGP. לורנסו המשיך להרשים בכל שנותיו בימאהה כשהוא קוטף עוד שתי אליפויות (2012 ו-2015) אך האווירה בתוך המוסכים ומערכת היחסים הסבוכה עם ולנטינו רוסי הובילו אותו לחפש אתגר חדש וחורחה נוטש את ימאהה לטובת דוקאטי וג'יג'י דלאנייה בעונת 2017. החיבור עם הדסמוסידיצ'י לא היה כל כך פשוט ולורנסו התקשה למצוא עוד פעם את הסגנון שאפיין אותו עם הימאהה, מהירות הפניות, העקביות והדיוק. אך אחרי עונה ראשונה מאתגרת הוא ניצח במוג'לו. הניצחון הזה היה רגע אחד מאוחר מדי שכן הספרדי כבר היה עם פניו הלאה להונדה. לורנסו שעבר תקופות לא פשוטות עם מנהלים שבגדו בו ועם מערכת משפחתית סבוכה הרגיש כי דומיניקאלי אינו מעוניין בו ובחר לעזוב לפני שיועזב. אחרי שמועות שהוא ישוב לימאהה, פנה אישית לאלברטו פוייג' וקיבל את המושב שפינה פדרוסה לצידו של מארקז. אך פציעות שגרר מאראגון 2019 לצד פציעות טריות מאימוני טרום העונה הובילו לעונה קשה מאי פעם בשביל הרוכב בן ה-32.

 

לורנסו לא התחבר עם ההונדה האגרסיבית, לא בטח בחלקו הקדמי של ה-RC213V ונלחם על נקודות בתחתית הטבלה. הפציעה במהלך מבחן בקטלוניה והתרסקות באסן גרמו לשבר בעמוד השדרה ממנו הוא לא מצליח להחלים והוביל להודעת הפרישה היום. "תמיד חשבתי שישנם ארבעה ימים חשובים בחיי רוכב", סיפר בהתרגשות היום לורנסו מול חדר עמוס רוכבים, חברי קבוצות ועיתונאים בולנסיה "המרוץ הראשון, הניצחון הראשון (ברזיל 2003), האליפות הראשונה (עונת 2006) והיום בו הוא מודיע על פרישה – והיום הזה הגיע עבורי".

לורנסו, שהתחרה עד היום ב-296 מרוצים, ניצח 68 מהם והוכתר אלוף העולם, עוד לא יודע לאן פניו מיועדות "קודם כל אסע למקום עם שמש וים ואז אחזור ואחליט, תמיד אמרתי שהעולם אינו רק אופנועים וישנם הרבה דברים אחרים בהם אפשר לעסוק, מיליונים רבים עובדים בעבודות אחרות".

מי יחליף אותו? שני רוכבים מוזכרים כאופציה, הראשון – קאל קראצ'לו, רוכב קבוצת LCR החתום על חוזה מול הונדה, אך זה ייאלץ לוותר על חוזה עם משקה אנרגיה אחד בשביל משקה אנרגיה אחר; יוהאן זרקו, שמחליף בימים אלו את טקאקי נקגאמי המחלים מניתוח, וגם היפני הוא אופציה למקום בקבוצת המפעל. מי שעוד עלול להפתיע הוא אלכס מארקז, האלוף הטרי של המוטו2 ואחיו הצעיר של מארק, שישמח לטפס כבר בעונה הקרובה לקטגוריה הבכירה. ביום שלישי אחרי המרוץ הסוגר של העונה ייערך המבחן הראשון, יכול להיות שעד אז תתקבל בהונדה כבר ההחלטה.

תגובה אחת ל חורחה לורנסו מודיע על פרישה

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל