מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
מתחת לשורת MENU מטרו
אינסטגרם
קונה אופנוע
עופר אבניר קוביה שמאל
מידלנד שחורי 140 על 70
הווסקוורנה באנר שמאל
מטרו באנר שמאל הכי עליון
ברקום שמאל
לרט
אישימוטו באנר קוביה שמאל
סטפן
תמוז
לרט
rok-straps רצועות קשירה 140
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
פרפקט קוביה שמאל
מונדיאל קוביה
מתלה לקסדה
הארלי שמאל
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
HJC

המרוץ אל העננים – Pikes Peak 2019

המרוץ אל העננים – Pikes Peak 2019

אביעד רייס

סיבובים מהירים, גובה, אספלט איכותי וכמויות מטורפות של אדרנלין – מושכים כבר 97 שנים את המתחרים להר הפייקס פיק שבקולורדו, ארה"ב. מלבד 156 פניות שנמתחות על 19.98 קילומטרים במעלה ההר, יצטרכו הנהגים והרוכבים במרוץ השני הכי וותיק בהסטוריה המוטורית של ארה"ב, שנוסד בשנת 1916, להתמודד עם עליות גובה קיצוניות, עד לגובה של 4,302 מטר. רק לשם ההבנה – גובהו של הר החרמון שלנו הוא 2,814 מטרים.

העלייה להר, שלמרגלותיו שוכנת העיירה קולורדו ספרינגס, התחילה את דרכה בכלל כדרך עפר, שמציבה את פייקס פיק כמרוץ של סיבולת, ולא מרוץ של מהירות. בשנת 1950, נסללו 6 המיילים הראשונים מהדרך, אך אלו לא היו חלק ממסלול המרוץ. כמעט 50 שנים לאחר מכן, בשנת 1998 ובעקבות תביעה לזיהום סביבתי קשה שיצרה דרך העפר, התחילה סאגה ארוכת שנים על מי אחראי על המחדל. השביל של פייקס פיק הוא לא רק מסלול מרוצים, וביום-יום מהווה דרך ציבורית לכל דבר. בשנת 2002 חזרו המכבשים להר, והמייל הראשון בשטח המרוץ נסלל. 9 שנים לאחר מכן, במהדורתו ה-89 של המרוץ, הושלם פרויקט הסלילה, והמתחרים נפרדו רשמית מדרך העפר.במהלך השנים השיגו המתחרים שיאים חדשים וקבעו זמנים קצרים יותר ויותר לכיבוש ההר – שיא המרוץ בקטגוריית המכוניות הושג בשנה שעברה, והוא שייך לרומיין דומאס הצרפתי ולמכונית ה- 2018 Volkswagen I.D. R Pikes Peak, איתה השיג זמן של 7 דקות, 57 שניות ו-148 מאיות.

שיא המרוץ בדו-גלגלי הושג במרוץ של שנת 2017 ומאז לא נשבר, והוא שייך לרוכב ק.ט.מ כריס פילמור ולסופר דיוק 1290R שלו, שסייע לו לכבוש את ההר ב-9 דקות, 49 שניות ו-625 מאיות. קולטים שמכונית הקדימה אופנוע בכמעט 2 דקות שלמות? לדומאס הזה יש רגל כבדה חבל"ז. 

כריס פילמור והק.ט.מ 450 SX-F פקטורי

במהלך השנים שימש ההר כזירה אידיאלית לחשיפות של דגמי קונספט ודגמים רשמיים חדשים, וגם השנה זה יקרה, עם הסטריטפייטר V4 פרוטוטייפ שהציגה דוקאטי.

דוקאטי סטריטפייטר V4 פרוטוטייפ

 

למרוץ השנה יוזנקו 27 אופנועים, ביניהם אופנועי סופרמוטו, סופרספורט, אדוונצ'ר, נייקד, ואפילו כמה אופנועים חשמליים דוגמת ה-ZERO SR/F וה-REV 2 של ה- RIT Electric Vehicle Team המסקרנת.

זירו SR/F

 

58 מכוניות יעמדו על קו הזינוק, ביניהן רכבים קלאסיים, רכבים בבנייה של סדנאות מובילות ורכבים של קבוצות מרוצים, רכבי על, טנדרים ואף כמה רכבים חשמליים, דוגמת ה- Palatov D2EV והניסאן LEAF.

המרוץ יצא לדרך בשעה 12 בצהריים (שעון ארה"ב).

גלריה

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל