מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
מתחת לשורת MENU מטרו
אינסטגרם
קונה אופנוע
הווסקוורנה באנר שמאל
מטרו באנר שמאל הכי עליון
עופר אבניר קוביה שמאל
מידלנד שחורי 140 על 70
ברקום שמאל
תמוז
rok-straps רצועות קשירה 140
לרט
לרט
פרפקט קוביה שמאל
אישימוטו באנר קוביה שמאל
סטפן
מתלה לקסדה
הארלי שמאל
HJC
מונדיאל קוביה
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון

הרפתקאות בשטח

הרפתקאות בשטח

מיקי כהן

רכשת אופנוע אדוונצ'ר חדש. קודם כל מזל טוב. עכשיו, בכביש אתה יודע לרכב אבל היתרון של אופנוע כזה הוא היכולות שלו מעבר לאספלט הסלול. אז איך מתנהלים עם אופנוע ששוקל מעל רבע טון על כורכר? איך מתקלים איתו עליות? ומה עם ירידות? או בקיצור, איך מצליחים למצות את הפוטנציאל הגדול של רכיבה בשטח?

ובכן, יש פיתרון. ישנם, בארץ, בתי ספר לרכיבה אשר מדריכים רכיבות שטח לבעלי אדוונצ'רים או דו"ש ים גדולים. השיטה פשוטה, לוקחים קבוצת רוכבים בעלי דו"ש גדול, בונים סילבוס לקורס ומדריכים. אבל מה אם אתה כבר לא מתחיל? ומה עם יש לך קצת ניסיון על דו"ש גדול בשטח?

פרו ריידינג, זיהו כי יש ביקוש להדרכות שטח למתחילים וגם למתקדמים יותר, לכן הם מציעים תוכנית אימון בקבוצות קטנות גם למתקדמים ולאחד כזה, הצטרפתי אני, על מנת להבין מה לומדים המתקדמים.

התכנסנו באזור המרכז בשעות הבוקר של יום שישי אחד, קבוצה של רוכבים מתחילים ומתקדמים כאחד. מגוון האופנועים היה רחב וכלל החל מטנרה 660 וכלה ב-GS 1200 אדוונצ'ר.

המתינו לנו 2 מדריכים ואחר קפה של בוקר והכרות קצרה, חולקנו ל-2 קבוצות; מתחלים ומתקדמים, כאשר כל קבוצה כללה כ-5 רוכבים וקיבלה משימות שונות, בהתאם ליכולות הרוכב, תחת עין פקוחה של מדריך.

תרגלנו פניות בישיבה ובעמידה, עליות קלות וירידות, תרגלנו בלימה עם הבלם האחורי, רכיבה בשיפועי צד קלים ועוד, בזמן שהמדריך עוקב אחר כל רוכב ורוכב ומחלק הערות והארות בהתאם לביצועיו.

לאחר כשעתיים של תרגולים, התכנסנו כולנו לסיכום אמצע קצר ויצאנו לטיול באזור. כל קבוצה מלווה במדריך ומסלול התואם את יכולות הרוכבים בקבוצה.

טיילנו כשעה וחצי באזור ההדרכה, טיול המשלב את התרגול אותו עברנו ומוסיף אלמנטים חדשים ותיקלנו מכשולים אשר רוב הרוכבים, כנראה שלא היו עוברים אם היו מטיילים עצמאית. טיול כזה, בליווי מדריך, משרה ביטחון כי ניתן לעבור מכשולים שעל פניו נראים קשים יותר מאשר הם באמת ובמקומות אשר חששנו לעבור, המדריך, במיומנות, העביר את האופנועים.

בסיכומו של יום, חזרתי הביתה עייף אך מרוצה. האופציה ללמוד בקבוצה קטנה ואינטימית ושילוב טיול בהדרכה, מוסיף מימד נוסף ומאפשר קצב התקדמות אישי מהיר יותר ולדעתי גם מהנה יותר.

אני כבר קבעתי שיעור נוסף.

גלריה

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל