מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
מונדיאל MENU
מתחת לשורת MENU מטרו
אינסטגרם
קונה אופנוע
מטרו באנר שמאל הכי עליון
עופר אבניר קוביה שמאל
מידלנד שחורי 140 על 70
הווסקוורנה באנר שמאל
סטפן
KTM עליון קוביה
לרט
rok-straps רצועות קשירה 140
ברקום שמאל
פרפקט קוביה שמאל
תמוז
אישימוטו באנר קוביה שמאל
לרט
מונדיאל קוביה
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
הארלי שמאל
HJC
מתלה לקסדה

14.6 כ"ס – מגהצים ברשת

14.6 כ"ס – מגהצים ברשת

צח כנען

הכל התחיל לפני תשע שנים כשרציתי להביא מפריז אגזוז משופר לרוזי שנולדה באירופה. אין ברשותי וגם לא יהיה כרטיס אשראי בין-לאומי, מספיקות לי הצרות עם הבנק כל חודש בארץ. התקשרתי לחנות האופנועים שאני מכיר מביקוריי שם ולאחר עשרים דקות של צרפתית עילגת בה ניסיתי להסביר לפקידה שהעבירה את השיחה למוכר, שהעביר למנהל, שהעביר למנהל השירות, שהעביר למנהל המחסן קיבלתי הצעת מחיר לחלק לו הזדקקתי. כששכני חובבי האופרה טסו לעיר האורות ציידתי אותם בשטרות יורו. כשבוע לאחר מכן הגיעה לסניף הדואר הקרוב לביתי החבילה, כולל מק"ט רשות המיסים, שבררתי מראש וידעתי כמה ג'ובות אאלץ לשחרר. אציין כי בשורה התחתונה הרווחתי כינים, מבחינת ההבדל במחיר, לעומת רכישה סדרתית בארץ. מאז זרמו הרבה מים ברשת ורבים מהאנשים שאני מכיר מביאים מדי פעם לגו לילדים, הליקופטר זעיר מתוחכם על שלט רחוק, סרטי פופאי וצ'ארלי צ'פלין וכמובן, חלקים לאופנועים.

הגדרה מפי מיסטר y : חלק "אפטר מרקט" הוא חלק חליפי ולא מקורי ברמה זהה, רמה גבוהה יותר או נמוכה יותר שאף עלולה לגרום נזק לאופנוע.

אז איך זה מתבצע? ישנם כאלו שאוהבים להשתמש באתר eBay או amazon וחלק לא בוחלים בקנייה ישירה מחנות מעבר לים. מכיוון שלא קניתי, לא יודע, לא מכיר, סובל מנטייה להתמכרויות, אז הסתובבתי קצת בפינות ההמתנה במוסכים כדי לרחרח והתמקדתי בשאלה: מהם המוקשים? והאם נדפקת פעם עם חלק שהזמנת?

כעת אפרט את התשובות שנידבו לי בשמחה כולל מהן נקודות התורפה. מראש אציין כי הפער במחירי החלקים לאופנוע המוזמנים מחו"ל יכולים להגיע עד 70% פחות מקניה רגילה בארץ. הבוכרי סיפר לי כי ראשית פותחים חשבון pay pal, מזינים כתובת ופרטים מזהים כולל שלוש הספרות בגב כרטיס האשראי (SVT). מתבצע חיוב סמלי של דולר אחד המופיע בדפי החשבון של חברת האשראי כרכישה ב-pay pal כמעין ניסוי כשמספר העסקה הוא בעצם קוד האימות והסיסמה.
יאלל'ה בלגן, עכשיו מתחילים לגהץ. במידה והגיע חלק לא נכון משהוזמן נפתחת פניה למה שנקרא dispute resolution, (מרכז יישוב מחלוקות) וכך ניתנת אפשרות למוכר להגיב תוך שבוע. הוחזר הכסף? הלאה. די מזמן חיפש הבוכרי ידית מצמד חליפית, לא הופיע מק"ט אבל הגיעה הידית הנכונה תוך חודש. היא נחתה בארץ וכאן נכנס לפעולה מס הקנייה החביב שלנו בסך 150 דולר. אלא שכאן צצה תפנית בסיפור מצד המכס היקר שלנו. רשמו לפניכם, בזכות התיקון לחוק שנכנס מתחילת השנה ידנו פטור ממכס על מוצרים בשווי של עד 1200 ₪ ולא משנה אם רשום בחשבונית הקנייה מחו"ל חדש או משומש. למחרת הוא הזמין כרטיס זיכרון לפלאפון- הסינים שלחו מטבע של יואן במעטפה, לך תחפש את החברים המלוכסנים שלך.

פותחים חבילות
גילי, בעליו של סוזוקי SV650, הזמין סליידרים מוגבהים בחיבור לשלדה כהגנה במצב החלקה או נפילה. המתין בסבלנות חודש והחבילה לא הגיעה. אל דאגה, דיספיוט וזיכוי. בינתיים הוא כבר התארגן ונותן בראש. סקאלת שעונים ל-SV המוזר הזה: 200 דולר לעומת 4000 ש"ח. ידידו רועי הגבוה: כידון רנטל (אדום): 350 ש"ח במקום 1,100 ש"ח בארץ. סבבה, איפה הקאצ'? סט מדבקות להונדהCRF: 600 ש"ח  במקום 1400 ₪ כולל ויכוח ארוך עם המכס שגובה אחוזים פר החשבונית על התשלום המקורי בחו"ל.
הערת ביניים (או "הערת שוליים"- בהצלחה לבראבא בסרט הנדיר הזה): המתנה בת חודש לחלקים מסין שעולים דולר- ובסוף מתקבל דגם שונה משהוזמן, אומה עם מיליארד תושבים שמוכרת בטריליונים אבל עדיין צריכה ללמוד אנגלית.
הצהוב, המכונה גם הצהוב, רוכב על דיינה סופטייל וקונה ישירות רק מחנויות, בארה"ב כמובן. מתיישב על המחשב כל שבת לאחר קריאת העיתון ומפנק את אופנועו. לדוגמא: הזמנת כיסוי ניקל לזנב עם עדשה מוארת במרכזו, הרי שמונים קילו מההארלי הוא ניקל. קרתה אי הבנה ולמרות שהיה צילום של החלק, שלחו רק את העדשה. לך תעשה ממנה טייארה. 
מיקי חובב הגאדג'טים הזמין טלפון סלולארי סמארטפון, מדגם חזק ומתקדם המצויד במערכת ההפעלה הפופולרית אנדרואיד שאין בארץ: סליחה, יש משומש ב-3000 ₪. בחו"ל 1780 חדש+ משלוח כ-30 דולר באמצעות חברת השילוח USPS. הגיע בדיוק מה שהוזמן לאשנב הדואר השכונתי. חישוב המס היה לפי מק"ט ולא לפי החשבונית בערך כ-17%. מה עושים? מגישים ערעור להנהלת המכס, החלק כבר הוחזר מהאשנב הירושלמי לדואר הראשי בתל-אביב. טונה טפסים ונסיעות. מאז מיקי פשוט שינה אסטרטגייה ונצמד כעת לחנויות ב-eBay וציין בפניי כי אצל הטאיוונים אין אפשרות לרכוש ישירות מהיצרן. תתחדש.

15 תגובות ל 14.6 כ"ס – מגהצים ברשת

 1. לפני כמה חודשים הזמנתי כיסוי לצג מגע גדול, בעבור 2-3 דולר, ואחרי חודש קיבלתי סט 6 מפרטים לגיטרה מעוצבים. מישהו צריך?

 2. ויצא לי קצת פחות ממה שעולה בארץ. חוץ מזה שיש את הכייף בלקנות בחו"ל נותן לך הרגשה כאילו היית שם.

 3. גרתי בארה"ב כל דבר היה קל ועבור האזרח. כל שינוי באופנוע שלי היה קל. תוספות באוטו לא היו מצריכות שינויי מבנה…. כאן הכל קשה. לקנות באינטרנט זה מסובך….אני לא מתלונן. כי אני אוהב את ישראל. אבל לא אוהב את העומדים בראשה. (לצערי). תודה על התזכורת של הכתבה.

 4. מרפי ואני צמודים בנפש-איפה שאני מנסה לחסוך יוצא לי יותר.
  אבל תודה על הטיפ בנושא המס..

 5. בסדרת סרטי הסנדק היה את ה"קונסליירז'" זה שידע הכל על הכל
  אז זהו שמך הרישמי מעכשיו.

 6. לא הבנתי כלום מהכתבה. זה זול אבל מסובך? זה משתלם אבל מתיש? כאילו מה?

 7. אני צריכה ללכת למכון גמילה מאי ביי. אני מזמינה שם הכל ולא רק לאופנוע שלי! אפילו תחתונים וגרביים

 8. משלם ביוקר.

  אין שום סיבה לקנות סחורה סינית ולהרכיב אותה על כלי שהוא גם ככה מסוכן וחשוף ואתה צריך שהוא יעבוד ללא תקלות!

 9. אני מבין כי אל לך לפרסם מי מהם. בכל אופן אני מבין בסופו של דבר, שפשוט צריך לבדוק את האמינות של החנות/ האתר, שמוכר. ולברר גובה מיסים והיטלים, בארץ- לפני הרכישה. כמי שמנוסה מאוד ברכישות רבות מאוד באינטרנט- קולטים בדיוק מי, מה ואיך. תודה על הערות וחשיפות הכשלים.

 10. רק צריך להכיר את בעלי הבאסטות. ולקלוט אצל מי מהם, הכי משתלם. תודה לירושלמי שלנו.

 11. שלום רב. ראשית תודה על התגובות. ושנית- בשאלתכם- עליתם בדיוק על הנקודה אותה השתדלתי להדגיש. טוב או לא?- זה לשיקולך. מתיש, משתלם, מסובך!!! אני מודה שאינני רוכש כלום בכרטיס אשראי. ולכן הייתי מציע לך להתייעץ עם מי שכן רוכש, מכיר את הפרוצדורות ומנוסה בעניין. יום נעים. צח

 12. לומר שקניות באינטרנט זה מתיש או מסובך – רק מראה על חוסר ההבנה הבסיסית של איך שזה עובד, דבר אותו ניתן להבין בקלות אם יודעים לקרוא אנגלית כראוי. בחנויות אמינות (ניתן לקרוא חוות דעת באינטרנט) זה די פשוט, במיוחד שלפני הקניה הראשונה ניתן לברר פרטים עם החנות. כשמדובר ב- eBay העניין אפילו פשוט עוד יותר מכיון ששם יש מערך דירוג שנותן ציון למוכרים וללקוחות וניתן לקרוא פרטים בנוגע לכל עיסקה שהנ"ל ביצע בעבר ועל המענה שלו לבעיות. מעבר לזה יש ביטוח של eBay ושל PayPal לעיסקאות והם דואגים לטפל במוכר ולזכות אותך (פעם אחת הייתי צריך את עזרת הביטוח הזה, זה גזל ממני עשר דקות של הקלדה באנגלית והעניין נפתר, למוכר היתה תקלה טכנית והוא שלח לי מוצר חדש וגם זיכה אותי כספית). בקיצור, אני כבר שנים עושה את רוב הקניות שלי ברשת, בכל התחומים ומעולם לא היתה בעיה מיוחדת. צריך להבין שכשמזמינים מהמזרח הרחוק הרבה מאוד פעמים יקח להזמנה יותר מחודש להגיע – צריך סבלנות ולא ישר לתת ציון שלילי למוכר – הבעיה היא בד"כ בדואר ולא אצל המוכרים. משלוחים מאירופה מהירים יותר ומארה"ב זה מאוד תלוי בחברת השילוח. היו לי גם מקרים בודדים שהגיעו פריטים פגומים, פניה למוכר (שהרי בדקתי את טיבו לפני ההזמנה) ותמיד או שזוכתי בסכום או שנישלח לי מוצר נוסף חדש ללא חיוב. אז חברים, ידע בסיסי באנגלית, קצת הגיון ושכל ישר – והקניות באינטרנט הן חוויה מהנה וקלילה שחוסכת הרבה זמן וכסף. למרות זאת, קניות באינטרנט (מחו"ל) הן בהחלט לא למי שאינו בקיא באנגלית או לא מוכן להקדיש זמן בהתחלה לקריאה ולמידה של חוקי חנות/שוק האינטרנט בו הוא קונה ולעמוד בהם.

 13. עזרת לי למצא אופניים כמו שאני מחפש

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל