מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
מונדיאל MENU
מתחת לשורת MENU מטרו
אינסטגרם
הווסקוורנה באנר שמאל
מטרו באנר שמאל הכי עליון
מידלנד שחורי 140 על 70
עופר אבניר קוביה שמאל
קונה אופנוע
ברקום שמאל
לרט
לרט
אישימוטו באנר קוביה שמאל
תמוז
סטפן
rok-straps רצועות קשירה 140
אגוסטה HM קוביה הכי עליון
פרפקט קוביה שמאל
מתלה לקסדה
HJC
הארלי שמאל
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
מונדיאל קוביה

בר מצווה על שני גלגלים

בר מצווה על שני גלגלים


לקראת חגיגת בר המצווה של בני אוריין, הפתיע אותי הילד וביקש לחגוג לו באופן שונה. "אני רוצה קורס רכיבה על אופנוע שטח", הוא אמר לי. "טוב", אמרתי לעצמי, "אולי יעבור לו", אך הילד המשיך להתעקש, לא נותרה לי ברירה והתחלתי לברר. מסתבר, כמו שכולכם יודעים, שבארץ לא ניתן לבצע את זה מבלי לעבור על החוק והלא אנו לא רוצים לחנך את ילדינו לכך, אז בעזרת חבר טוב, נציג פאסולה בישראל, חברנו לפאביו פאסולה, אלוף איטליה ברכיבת אנדורו 6 פעמים וממקימי בית הספר לרכיבת שטח באיטליה הממוקם ב- 
IL CIOCCO  (איל צ'וקו). ארזנו את ציוד הרכיבה שלנו ועלינו על המטוס למילאנו.

בית הספר ממוקם על הר פרטי בטוסקנה, בצמוד למלון מפואר. הרכיבות מתבצעות באיזור שבו נערכת כל שנה תחרות ה-Hell's Gate המפורסמת, אותה מארגן פביו. בזכות קשרינו הצלחנו לארגן הדרכה אישית של אחד על אחד (בדרך כלל מגיעים בקבוצות וההדרכה מתבצעת לכולם ביחד). בני מעולם לא רכב בעצמו על אופנוע והיו ספקות רבות לגבי משך הזמן שייקח לנו להכשירו, כאשר לרשותנו עמדו 3 ימים בלבד.

ביום הראשון פגשנו את מרקו, רוכב אנדורו מקצועי ופעלולן מקצועי בגרמניה, שמשמש מדריך בכיר בחברה, מסתובב בין בתי הספר שלה ומדריך רוכבים בכל אירופה. המכונאים במקום הצליחו להנמיך ק.ט.מ 250  4 פעימות למצב מינימלי, כך שבני יוכל להניף רגל מעליו ומצד שני גם להגיע לרצפה בזמן עצירה. העלינו את האופנוע על הטנדר ומרקו ואני רכבנו לפני הטנדר במעלה ההר, עד למשטח האימונים הישר. במשך יומיים רצנו לצידו, הרמנו אותו מהרצפה ואימנו אותו בשחרור מצמד, זינוק ועצירה נכונה. מרקו, שרגיל להוביל רוכבים מנוסים בשבילי ההר, רץ במשך יומיים ברגל כמו שלא רץ בחייו, אבל הוא שמח מאד על ההזדמנות לחוות התחלה של משהו חדש, התחלה של רוכב צעיר שלומד את צעדיו הראשונים בשטח. בכלל, נראה היה שהוא לוקח את זה כמשימה חשובה לא פחות אם לא יותר – להנחיל לדור הצעיר צעדים ראשונים נכונים ברכיבה בשטח. הוא היה סבלני והתלהב כמעט כמוני כשהילד הצליח לבצע את המשימות. בסוף היום השני סיימנו מוקדם מהרגיל ונסענו לפירנצה הסמוכה לאכול גלידה איטלקית אמיתית.

ביום השלישי עלינו שוב להר. מזג האויר השתנה, היה מעונן מאד ואת ההר עטפו עננים נמוכים והגשם שירד בלילה הרטיב את האדמה. וידאנו שהילד רוצה להמשיך והוא אכן ביקש להמשיך. מרקו החל מלמד אותו פניות, שמיניות, עמידה נכונה, בלימה נכונה והעברת הילוכים. משראינו שהילד שולט, מרקו שאל אותו אם הוא רוצה לטייל באיזור. הילד לא האמין למשמע אזניו וצהל משמחה.
הסתכלתי על מרקו ושאלתי "אתה בטוח? כל האיזור מלא סלעים, עליות ובוץ", הוא הנהן, "הילד מוכן". יצאנו לדרך. היה יום גשום, השטח היה בוצי והילד… הילד רוכב, משנה תנוחות, מעביר הילוכים (אמנם רק ראשון-שני, אבל עדיין), עולה עליות קטנות עם אבנים ודרדרת, יורד ירידות ובולם. אי אפשר לתאר במילים את החוויה של לרכב בטוסקנה עם בנך בן ה 13, כל אחד על אופנוע, בנוף פסטורלי מדהים והילד מזנק ולא נופל אפילו פעם אחת.

החוויה היתה מדהימה ומומלצת בחום רב. בית הספר מקבל קבוצות או יחידים המצטרפים לקבוצה, החברה נפלאים, מקצועיים ומשתדלים מאד. ועוד לא דברנו על האוכל. 3 ארוחות ביום במסעדת המלון, אוכל איטלקי למהדרין, מלון מפואר ונוף מדהים. מה עוד אפשר לבקש כמתנת בר מצווה?

תודה לפאביו פאסולה ומרקו ברטל
פרטים אודות הקורסים ניתן לקבל אצל נציג פאסולה בישראל

 

23 תגובות ל בר מצווה על שני גלגלים

 1. אני התחננתי שיקנו לי אופני הרים לבר מצווה. כל הכבוד לאבא הוא באמת הגשים לילד חוויה של פעם בחיים

 2. נראה מעניין. נראה מאתגר. נראה מתנה מעולם אחר.
  מזל טוב.

 3. מתנה נפלאה לבר מיצווה. רואים שניהנת והקורס היה חוויה של החיים. מי יודע אולי עוד תהייה יום אחד נהג מוטוקרוס מקצועי…
  מזל טוב לך ולכל משפחת חן ציון .

 4. של אב ובנו. להיות יחד ולרכב יחד……זה רק חלום.
  כאן החלום הפך למציאות.
  כל הכבוד לשניכם.

 5. תודה למפרגנים התגובות החיוביות שלכם רק מעצימות את החוויה לילד
  (סליחה לנער)
  תודה

 6. תקשיב , עושה טוב בלב לראות את הילד מחייך בתמונות , נראה שמגיע לו.
  כדאי לך כבר להתחיל לחשוב על אופנוע לילד

 7. לא צויין מה עלות הטיול .
  אבל נראה שווה כל אגורה.

 8. יופי של סיפור חוויה. אבא מגניב ובן כישרוני, כל הכבוד !

 9. לראות כמה מדינת ישראל מפגרת אחרי העולם הנאור.כבוד לילד

 10. חייבת לספר. גם בעלי, כבר ליפני כמעט עשור שנים, כשלא היו עוד טיולים מהסוג הנ"ל, הציע לבני טיול בחו"ל על אופנוע כמתנת בר-מיצווה. והם עברו חוויה יוצאת דופן של הנאה והתקרבות ביניהם. אני בטוחה שניהנתם וגם הצלחתם ליצור קשר מיוחד במהלך הטיול הנ"ל. מזל טוב.

 11. באמת כל הכבוד, חוויה של פעם בחיים לילד!

 12. מי בגילו בכלל חלם על דבר כזה? אני הייתי ילד חננה זב חוטם שהראש שלו כל היום היה תקוע בתוך הספרים.

 13. אני רוצה גם לעשות את הדבר הזה לבני שחוגג עוד חודש וחצי יום הולדת 13..
  אשמח אם תתנו לי פרטים ואם מי ליצור קשר…

 14. אני חיכיתי לגיל 16 כדי לרכב פעם ראשונה על אופנוע….בגיל 13 נראה לי חלום…ועוד באיטליה….וחוקי….

  מעניין כמה עולה התענוג הזה

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל