אתר בהרצה. אם מצאתם טעות, אנא ספרו לנו ונתקן בהקדם.

HRP
רוית עליון
קרוזים מטרו עליון מתחת ל- MENU
פרפקט אופנועים
היליט מתנפח באנר עליון
מטרו באנר שמאל הכי עליון
אוגוסטה קוביה הכי עליון
אפריליה
הווסקוורנה באנר שמאל
וספה
Ad motorsport
סטפן
פרפקט קוביה שמאל
לרט
אופנוסנטר קוביה שמאל
אישימוטו באנר קוביה שמאל
תמוז
KTM עליון קוביה
לארט
ברקום קוביה שמאל
HJC
שוברט
מטרו מבצעי אוגוסט – קוביה שמאל
כרמיאל קוביה שמאל
HRP קוביה שמאל

הונדה SH300 – להיט בראש

הונדה SH300 – להיט בראש

בועז בר

צלם: Zoobri photo team

לפני הכל, אנחנו חייבים לפתוח בהקדמה קצרה. לקראת סיום המבחן, במהלך איסוף החומר ובחינת הצילומים, מצאנו במחשב המערכת סקירה שכתב טל שביט על ההשקה של ה-SH300 ברומא יחד עם צילומים שהוא צילם שם. גיגול קצר העלה שהסקירה הזו פורסמה על-ידו ב-YNET (את הסקירה תוכלו לקרוא כאן) חמישה ימים בלבד לפני שנהרג באותה תאונה מזעזעת. בחרנו להשתמש בטקסטים הרלוונטיים למבחן כפי שכתב אותם טל – והם מודגשים באדום.

כללי 
"צריך להבין את המשמעות של הקטנוע הזה – שכמעט ואינו קיים בכבישי ישראל – באירופה בכלל ובאיטליה בפרט, כדי לקלוט איזו חשיבות עצומה יש לכל שינוי שחל ב-SH300, גם אם זו מתיחת פנים מינורית. משפחת ה-SH  בנפחי 125-150-300, מחזיקה בשלושת המקומות הראשונים בטבלת המכירות האיטלקית. כפי שמגלה שיטוט ברחובות רומא, דומה כי כל קטנוע שני בעיר שטופת-הקטנועים הזו הוא SH כזה או אחר. ובשלישיה הזו, הראשון בין ראשונים הוא דווקא האח הגדול, ה-SH300. לעיניים ישראליות זה זר ומוזר לגמרי – יש בו כל מה שהישראלים לא אוהבים, וחסר לו מה שהם כן אוהבים. הוא לא קטנוע מנהלים. יש לו גלגלי "16 גדולים, ובגלל זה – אין לו כמעט מקום תחת המושב. נפח המנוע משייך אותו אצלנו לקטגוריית ביטוח גבוהה יותר מאשר קטנועי 125-250. באירופה זה לא משנה, מאחר שהביטוח שם מבוסס על קריטריונים אחרים, פחות קשיחים ויותר הגיוניים. אז אצלנו אין לו הרבה סיכוי, ומכירותיו בהתאם. אבל באיטליה – או-הו…  " (טל שביט בדיווח מהשקת הדגם המשופר ברומא, 25/2/2011 )

שורה תחתונה
"ה-SH300 מציע שילוב נדיר, כמעט בלתי-קיים, של עוצמת מנוע (כ-27 כ"ס), ממדים קומפקטיים, כושר תמרון יוצא דופן, בלמים מצוינים (עם מערכת משולבת) ומיתלים יעילים במיוחד." – –  "ה-SH300 אמנם התעדכן ואף השתפר קצת, אך לא באופן שמשנה את מהותו או את מיקומו בשוק: גבוה מאד כאשר מדובר באירופה, אך דחוק לפינה כאשר מדובר על השוק שלנו." (טל שביט)

מנוע, תמסורת וביצועים
ל-SH300 צילינדר יחיד בנפח 279 סמ"ק, בעל 4 שסתומים והספק של 27 כ"ס ב-8500 סל"ד. המנוע מבוסס על הטכנולוגיה של סדרת המוטוקרוס של הונדה, ה-CRF, בעל מימדים קטנים ובית ארכובה אטום ונפרד מאגן השמן. המנוע עולה בסל"ד מהר וחלק, כמעט ללא ויברציות בכלל ומרגיש חזק משמעותית מרוב המתחרים בקטגוריה. בצירוף המשקל הקל – 161 ק"ג – אנחנו מקבלים טיל בליסטי עירוני שטס ראשון מרמזור לרמזור ומשאיר אחריו גם כלים בעלי נפח מנוע גדול יותר. התמסורת מגיבה בצורה חלקה מאוד, תומכת ברכיבה במהירות זחילה בפקקי התנועה ללא שמץ של גמגום או רעידות ומאיצה היטב כשמושכים את המצערת בזינוקים ובתאוצות ביניים. המהירות המרבית שנצפתה על מד המהירות נשקה ל-160 קמ"ש כשמהירות השיוט הנוחה היא בין 120 ל-130 ויש עוד רזרבה מכובדת וזמינה של כוח להאצה בשעת הצורך. הבלמים, דיסק יחיד עם שלוש בוכנות בקוטר 256 מ"מ מלפנים ומאחור דיסק בקוטר זהה עם בוכנה אחת – במערכת בלימה משולבת, עושים עבודה מצויינת.

התנהגות
שדרוגי השילדה והמתלים שעבר ה-SH300 השנה פתרו את הבעיה הדינמית היחידה אולי ממנה סבל הדגם היוצא: "…אבל התנהגות הקטנוע כן מענינת. ה-SH שבחנתי על כבישי ישראל החל לנדנד את חרטומו במתינות אך באופן מוחשי כאשר התקרבנו למהירותו המירבית. בכלי החדש לא היה זכר לכך, גם לא בנסיעה מאד מהירה בהטיה קלה בפניות ארוכות. מאוחר יותר שאלתי לפשר ההבדל את פלאוויו ניקוטרה, ראש צוות הטכני במחלקת הפיתוח של הונדה-אירופה שהסביר לי כי בין היתר הוקשחה השילדה על ידי חיזוקים וריתוכים שונים, ובנוסף – קוטר ציר הגלגל הקדמי גדל משמעותית, ויש צמיג אחורי עם פרופיל שונה."(טל שביט). 
אם מחוץ לעיר מתנהג כעת ה-SH הבכיר למופת, הרי שבתוך העיר הוא מרגיש ממש בבית. מהמורות, בורות ושאר תחלואי האספלט העירוני נבלעים תחת הגלגלים הגדולים והמתלים המשובחים בצורה יעילה מאוד, כולל פסי האטה שאותם – אם רק נחפוץ בכך – יעבור ה-SH גם בדילוג קליל ללא שום טלטול או עיוות. בפיתולים הוא מרגיש ממש כמו אופנוע קטן, נצמד לקו הפניה כשהגלגלים הגדולים, השילדה והמתלים – מספקים היגוי ניטרלי ובטוח בצורה יוצאת דופן בעולם הקטנועים. אחד הקטנועים היחידים שהרכיבה עליו ממש מהנה! בסיס הגלגלים הקצר בשילוב עם המשקל הקל וזוית צידוד הכידון המכובדת – מאפשרים לו לצלוח גם את הצפוף שבפקקים ולהשתחל בכל רווח קטן שמתפנה. עוד נקודה ראויה לציון היא איכות החלקים וההרכבה של ה-SH. ההרגשה היא כאילו יצקו את הקטנוע כולו כיחידה אחת – הכל מהודק ומחובר ברמה גבוהה ביותר.

נוחות, תנוחת ישיבה 
תנוחת הישיבה זקופה ומקובעת. הישבן עוד יכול לזוז מעט לאורך המושב הנוח בפני עצמו, אבל הרגליים מקובעות למדרס הצפוף מבלי יכולת לזוז לאף כיוון, למעט אם תחליטו להניח אותן על רגליות המורכב הנשלפות. בעיר זה נוח ומתאים לאופי הקטנוע, מחוץ לעיר זה קצת מעיק ברכיבות ארוכות, במיוחד במהירות גבוהה בה הרוח מכה בכל כוחה ברוכב, בגלל היעדר מיגון רוח כלשהו. המורכבת הפרטית שלי מדווחת: "אהבתי! – יש הרגשה של בטחון ויציבות, המושב מרווח ונוח, הרגליות הנשלפות נוחות, כמו גם ידיות האחיזה ולמרות המימדים הקטנים – ההרגשה היא כמו על כלי גדול". מצד הרוכב, ההשפעה של המורכב מאחור מזערית מבחינת היציבות וההיגוי.

ביום יום
העיצוב עבר אמנם שדרוג קל, אבל הרושם הכללי הוא של כלי קטן ולא מרשים במיוחד. כשעולים עליו מבינים מיד שזה טוסטוס על סטרואידים – הוא שרירי, אתלטי ומהנה מאוד לרכיבה. רשימת האבזור של ה-SHלושמאות קצרה מאוד: תא קטן תחת המושב שיתאים לתיק לא גדול, אך לא יכיל קסדה מלאה, תא 'כפפות' קטן בחזית, סבל אינטגרלי לטובת ארגז מתבקש וכן וו תליה תחת הכידון. המדרס אמנם שטוח, אבל מצומצם מאוד – העמסה של שישיית בקבוקי מים למשל, כבר תגזול את מקומן של הרגליים. מיכל הדלק נמצא תחת המושב, מכיל 9 ליטר שיספיקו לכ- 200 ק"מ, כשצריכת הדלק הממוצעת היא 22 ק"מ לליטר. לוח המחוונים חודש לעומת הדגם היוצא – הוא מעוצב נאה אבל עדיין כולל את המידע ההכרחי בלבד: מדי מהירות, חום ודלק אנלוגיים וצג דיגיטלי קטן עם טריפ-מטר, שעון וק"מ מצטבר. המראות הממוקמות על הכידון מספקות שדה ראיה מצוין לאחור וכמעט ואינן מפריעות במעבר צפוף בין המכוניות. התחושה הכללית היא של כלי שבא לעשות את העבודה בלי להצטעצע ובלי לעשות רושם מיותר, אבל עושה את זה בצורה הכי טובה שאפשר.

מחיר
אחזקה אחריות המחיר הוא -.34,900 ש"ח לפני הוצאות רישוי. האחריות ניתנת לשנתיים ללא הגבלת ק"מ. טיפולים נעשים במרווחים של 6000 ק"מ, כשטיפול גדול נערך כל 18K ק"מ. העלות המצטברת של הטיפולים עד 24,000 ק"מ היא -.5190 ש"ח ע"פ מחירון המוסך המרכזי של היבואן. רשיון נהיגה הנדרש הוא A1 וההוצאות מוכרות במס לעצמאיים.

תעודת זהות

הונדה SH300
מחיר:
34,900 ש"ח
אחריות: שנתיים, ללא הגבלת ק"מ
שנת דגם: 2011
דרגת רשיון: A1

נתונים טכניים

מנוע: סינגל, 279 סמ"ק, 4 שסתומים לצילינדר, גל זיזים עילי, הזרקת דלק, קירור מים
הספק: 26.8 כ"ס ב-8,250 סל"ד
מומנט: 2.65 קג"מ ב-6,000 סל"ד
מתלים: קדמי – מזלג טלסקופי 35 מ"מ
אחורי – בולם כפול, כיוון עומס קפיץ
בלמים: קדמי – דיסק 256 מ"מ, קליפר 3 בוכנות, מערכת בלימה משולבת
אחורי – דיסק 256 מ"מ, קליפר בוכנה אחת , מערכת בלימה משולבת
צמיגים: קדמי- 110/70-16
אחורי- 130/70-16
בסיס גלגלים: 1,420 מ"מ
גובה מושב: 785 מ"מ
מרווח גחון: 136 מ"מ
מיכל דלק: 9 ליטר
משקל: 161.8 ק"ג (יבש)

מדידות

צריכת דלק: 22 ק"מ לליטר (ממוצע)
טווח: 198 ק"מ

 

גלריה

הגב

avatar
מיין לפי:   חדש | ישן
חיים
אורח
מבחן מוגש מגניב

דור חדש, דור צעיר. יפה מאוד !!

כותרת
מבחן מוגש מגניב
Rוני
אורח
אחלה סיקור
כותרת
אחלה סיקור
bonita
אורח
מי הכותב המרתק הזה?

"כל המביא דבר בשם אומרו מביא גאולה לעולם"

כותרת
מי הכותב המרתק הזה?
גבי
אורח
אהבתי

ממש יפה

כותרת
אהבתי
רותם
אורח
חבל שהוא לא מגיע עם מיגון רוח

בסך הכל כלי כזר מאוד, צריך עוד כאלה

כותרת
חבל שהוא לא מגיע עם מיגון רוח
supro
אורח
כמה כח סוס יש לגראנד-דינק?

מעניין כמה הוא חזר ביחס לקטנוע שלי. ואם מישהו יודעה כמה כ"ס יש לאופנוע ספורט כמו R1?

כותרת
כמה כח סוס יש לגראנד-דינק?
triple-nipple
אורח
בהחלט כלי מגניב

רק ניראה לי חבל הקטע שאין מספיק מקום לרגלים

כותרת
בהחלט כלי מגניב
shaRon
אורח
עדיין

אם כל הכבוד, לא רואה הצדקה לתוספת 50 סמ"ק כאשר זה מקפיץ את הביטוח בכמה מאות שקלים בחודש, ישנם המון כלים שנותנים פייט ראוי מבלי לבזבז עוד כ"כ הרבה כסף על ביטוח

כותרת
עדיין
דון
אורח
מבאס שאין מקום אחסון אבל הדברים האחרים דוקא כן לטעמי
כותרת
מבאס שאין מקום אחסון אבל הדברים האחרים דוקא כן לטעמי
sally
אורח
עוצמתי הכלי הזה!
כותרת
עוצמתי הכלי הזה!
ירון
אורח
הכלי נראה טוב....האים מתאים לגבוהים?

כי נראה לי שלרוכב גבוה תהייה בעיית רוח.

כותרת
הכלי נראה טוב....האים מתאים לגבוהים?
יואבניק
אורח
מה זה גבוה?

דוגמן הבית לא ממש דרדס.

כותרת
מה זה גבוה?
liron
אורח
אהבתי את הגלגל באוויר
כותרת
אהבתי את הגלגל באוויר
אמיר
אורח
הגזמת עם נתוני מהירות סופית.

לפי פול גז בדגם הקודם 133 קמ"ש מהירות סופית כשהמחוון הראה 140 קמש.שזוהי אגב מהירות מכובדת מאד לקטנוע בסגמנט הזה.160 קמ"ש נראה מוגזם מאד.

כותרת
הגזמת עם נתוני מהירות סופית.
אודי
אורח
המחיר מוגזם

איפה הצדק החברתי ?

כותרת
המחיר מוגזם
 דודי
אורח
אחלה מבחן
כותרת
אחלה מבחן
בועז בר
אורח
לאמיר 14 -

הדגם הקודם מוכר לי היטב, גם הנתונים בפולגז – אם קראת היטב את המבחן שם… – במבחן הזה אני מדווח על מה שראיתי על מד המהירות. בגלל בעיה טכנית לא מדדתי עם GPS, אבל זה יתוקן בקרוב. בכל מקרה, לפי ההרגשה האישית שלי – גם המהירות האמיתית גבוהה יותר מאשר בדגם הקודם.

כותרת
לאמיר 14 -
אמיר
אורח
יקר מידי ולא פרקטי

לא משנה כמה הוא טוב המחיר של הביטוח הוא לרעתו ובנוסף אין לו מקום אכסון. יש אופציות הרבה יותר יעילות וזולות ממנו לכן הוא ימשיך לא להיות כאן להיט כמו באירופה

כותרת
יקר מידי ולא פרקטי
שירי
אורח
מה הופך אותו למוצלח באירופה ולא פה ?
כותרת
מה הופך אותו למוצלח באירופה ולא פה ?
כנען
אורח
אלגנטי!
כותרת
אלגנטי!
דני
אורח
קשה. מאוד קשה היום להחליט מה לקנות
כותרת
קשה. מאוד קשה היום להחליט מה לקנות
שלום
אורח
בזכותכם אני עושה סיבוב עליו בל זאת

כי ויתרתי בגלל המחיר אבל אני מחפש פלפל חם ומצד שני אמינות.
תודה

כותרת
בזכותכם אני עושה סיבוב עליו בל זאת
לירון
אורח
אחלה מבחן
כותרת
אחלה מבחן
אמיר
אורח
תודה על התגובה. יהיה מעניין לבדוק על GPS

מברוק בעז לא שמתי לב שאתה הבוחן.כתבה טובה וממצה.
(מגיב 18 לא קשור אלי)

כותרת
תודה על התגובה. יהיה מעניין לבדוק על GPS
אבנר
אורח
בתור בעלים של SH300

אני רוכב על אופנועים וקטנועים כבר 25 שנים.
זה הקטנוע הכי מהנה והכי דומה בהתנהגותו לאופנוע.
אידאלי לעיר ולנסיעות בין עירוניות לא ארוכות.
רכבתי עליו גם בארופה, והמהירות המקסימלית על המחוג הייתה מעל ל150 קמ"ש
אני קניתי אותו במאי 2010 במבצע מכירות שהונדה ערכו ב30K על הכביש

כותרת
בתור בעלים של SH300
דני
אורח
ABS

חבל שלא ניתן לקבל את בארץ את הדגם עם ה ABS… אם כבר, אז כבר.

כותרת
ABS
אדי
אורח
קטנוע מושלם אבל נמחיר בשמיים

ככה אתם היבואנים המאסתם עלי את הענף שלכם מכרתי את הגו'י רייד החדש שלי כי אני כבר לא עומד במחירי בטיפולים במחירי הביטוח בקיצור עבדתם עלי כול השנים ביי חזרתי לאימפרזה שלי

כותרת
קטנוע מושלם אבל נמחיר בשמיים
יהל
אורח
תוספת קטנה ויורבאן 300 בשבילך
כותרת
תוספת קטנה ויורבאן 300 בשבילך
גל
אורח
קניתי בזכות הכתבה ואני מאוד מרוצה
כותרת
קניתי בזכות הכתבה ואני מאוד מרוצה
wpDiscuz

תגובות

וספה מגדל
הונדה מגדל