מחירון אופנועים מוטו - בגרסא דיגיטלית, בחנויות ובעסקים

מטרו ימין 4
ברקום
מתחת לשורת MENU מטרו
KTM MENU
שרקו
מטרו באנר שמאל הכי עליון
אבניר קוביה שמאל
הווסקוורנה באנר שמאל
קונה אופנוע
סטומפ
סטפן
רפידו
תמוז
אישימוטו באנר קוביה שמאל
לרט
KTM שמאל
רוית דדוש עליון
לרט
אופנוסנטר קוביה שמאל
ברקום שמאל
HJC
הארלי שמאל
אינדיאן קוביה שמאל
מתלה לקסדה

ק.ט.מ מציגה גרסת ראלי ל-790 אדוונצ'ר החדש

ק.ט.מ מציגה גרסת ראלי ל-790 אדוונצ'ר החדש

מערכת מוטו

צילום: יצרן

עם השקת צמד האדוונצ'רים 790 החדשים של ק.ט.מ, היה נדמה כי בזה מסתכם היצע אופנועי האדוונצ'ר בנפח בינוני מבית היצרנית האוסטרית. עכשיו מתברר כי לאוסטרים היה בשרוול קלף נוסף.

מדובר בגרסת שטח קיצונית אם תרצו המיועדת לרוכבים שמתייחסים לאופנוע האדוונצ'ר שלהם ככלי אנדורו לכל דבר ולוקחים אותו לאקסטרים ברכיבת השטח. השינוי המרכזי הוא בבולמים, כאשר גרסת הראלי מקבלת סט WP XPLOR PRO, שמציע את טכנולוגית ה-Cone Valve ומיוצר במחלקת המרוצים של WP, לצד הבולמים של אופנועי האנדורו, הראלי והמוטוקרוס שלוקחים חלק בזירות המרוצים הגדולות בעולם.

סט הבולמים החדש מוסיף 30 מ"מ למהלך המתלה מקדימה ומאחורה, ומעלה את גובה המושב ל-910 מ"מ (880 מ"מ בגרסת ה-R). גרסת הראלי זוכה לתופינים נוספים, כמו מערכת פליטה קלילה מבית אקרפוביץ', מיגוני קרבון למיכל הדלק, קוויק שיפטר להעלאה והורדה, מושב "מרוצים", גרפיקה חדשה, רגליות ראלי וג'אנטים צרים יותר עם פנימית.

המחיר עדיין לא פורסם, אך כאמור, גרסת הראלי תיוצר במהדורה מוגבלת של 500 יחידות בלבד, וניתן להעריך כי חלק מהכלים נמכר כבר מראש ללקוחות "מקורבים לצלחת", בדומה למכירתה של רפליקת הראלי דקאר בנפח 450 סמ"ק שיוצרה על ידי ק.ט.מ.

האם נזכה לראות אותו בארץ, ובאיזה מחיר? נצטרך להמתין בסבלנות.

תגובות

אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל