מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
מונדיאל MENU
מתחת לשורת MENU מטרו
אינסטגרם
עופר אבניר קוביה שמאל
הווסקוורנה באנר שמאל
מטרו באנר שמאל הכי עליון
קונה אופנוע
קריפטונייט
לרט
תמוז
KTM עליון קוביה
אישימוטו באנר קוביה שמאל
פרפקט קוביה שמאל
סטומפ
ברקום שמאל
לרט
סטפן
HJC
מונדיאל קוביה
הארלי שמאל
מתלה לקסדה
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון

נורטון נמכרת ל-TVS ב-16 מיליון ליש"ט

נורטון נמכרת ל-TVS ב-16 מיליון ליש"ט

אסף לביא

צילום: רונן טופלברג

בשבוע שעבר דיווחנו על המגעים בין יצרן האופנועים השלישי בגודלו בהודו, TVS, לרכישת מותג האופנועים הבריטי הוותיק שאף הגיע לישראל לאחרונה, נורטון, כעת אנו מדווחים שהעסקה יצאה לפועל ו-TVS רוכשת את נורטון בסכום של כ-72 מיליון ₪, או 16 מיליון ליש"ט בהתאם למטבע הממלכה.

TVS בעצם רוכשת את חברת האם "Norton Motorcycle Holdings" ואת החברה הבריטית "Norton Motorcycles UK" שהן מרכז הייצור והשיווק של המותג ומקבלת את עסקי וחלק מנכסי נורטון יחד עם חוזה לחצי שנה על המפעל הנוכחי, אותו נכון לרגע זה, יוכלו להאריך אם יבחרו, בנוסף כל עובדי חברת נורטון יועסקו ע"י TVS.

התוצאה החשובה ביותר של העסקה, מעבר להסרת העננה השחורה שאיימה למחוק את נורטון, היא האור הירוק שנתנה TVS לחזרה לשלבי הייצור של דגמי משפחת ה-650 – אטלס וסופרלייט – שאמורים לשים את המותג הזה על הדרך הנכונה לפעילות שותפת ועתיד יציב יותר.

עוד נקודה מעניינת – ל-TVS מעכשיו יש סופרבייק. ה-V4 של נורטון הוא אחד מהכלים המיוחדים והמסקרנים בעולם היום ואנחנו אולי קצת נוטים לספקולציות, אבל יכול להיות שהמנוע הזה ישרת מותג אחר?

העסקה של TVS החזירה את החובות של נורטון אבל עוד לא ברור מה יקרה בנוגע למה שמוגדר כיום בממלכה כ-"תרמית הפנסיות" של סטיוארט גארנר. עוד נושא שנשאר בערפל הוא במכירת מנוע ה-961 לסינים ע"י אותו סטיוארט, רגע לפני שהחברה נכנסה להקפאת הליכים, TVS יוכלו להמשיך גם בלעדיו ולתת למהנדסי נורטון לפתח משהו חדש אם לא יושגו חזרה הזכויות.

הדבר היחיד שבטוח בעסקה הזאת הוא של-TVS כיסים מספיק עמוקים בכדי להשקיע אי אילו השקעות במותג כדי לשלבו בעסקיהם, בין אם בהמשך יצור באנגליה ובין אם בהעברה למפעל בשטחיהם בהודו, בכל מקרה – העתיד של נורטון מובטח.

מחברת מוטו 24, יבואנית אופנועי נורטון לישראל, נמסר: "אנחנו שמחים על המהלך ומקווים שמעבר למשלוח הראשון שנמכר נוכלו לממש את ההתעניינות ב-V4RR ובסדרת האטלס המאוד מיוחדת".

 

עוד בנושא:

מוטו בוחן | נורטון דומינייטור – כוס התה המהירה בעולם

השקה מקומית: אופנועי נורטון

כל החדשות המוטוריות ישירות ל-WhatsApp

תגובה אחת ל נורטון נמכרת ל-TVS ב-16 מיליון ליש"ט

  1. בקיצור עוד מותג אירופאי שהלך…
    מי שרוצה מוצר טוב מבית טוב קונה יפני…

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
מטרו מגדל שמאל