מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
מתחת לשורת MENU מטרו
אינסטגרם
קונה אופנוע
עופר אבניר קוביה שמאל
הווסקוורנה באנר שמאל
מטרו באנר שמאל הכי עליון
אישימוטו באנר קוביה שמאל
פרפקט קוביה שמאל
KTM עליון קוביה
תמוז
סטפן
ברקום שמאל
לרט
rok-straps רצועות קשירה 140
לרט
הארלי שמאל
מתלה לקסדה
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
מונדיאל קוביה
HJC

וידאו: האופנוע של אסטון מרטין על המסלול לייצור

וידאו: האופנוע של אסטון מרטין על המסלול לייצור

אסף לביא

צילום: יצרן

ה-AMB 001 נבנה בסיס מנוע וי-טווין, ליטר, מתוצרת בראף-סופריור אליו מצמד מגדש טורבו שמביא את האופנוע להספק של 180 כ"ס. המנוע גם משמש גורם נושא עומס בשלדת האופנוע ועיצוב הכללי מאוד "אסטון-מרטיני" עם חיפויי קרבון שופעי קימורים. המתלה הקדמי הלא-קונבנציונלי מגיע גם הוא מאופנועי בראף.

האופנוע יוצא משערי מותג-העל הבריטי Brough Superior, שממקומם כיום דווקא בטולוז בצרפת ותחת הנהגתו של טיירי הנרייט, מי שעומד מאחורי עיצובים אייקוניים כמו אופנועי ווקסן, הבוקסר VB1, הקונספט 'בלו מרין' של אפריליה ועוד.

את ה-AMB 001 ראינו לראשונה בתערוכת מילאנו 2019 כשהוא מעוטר בתווית 001/100, האופנוע שהוצג דומה מאוד לזה שמגיע למבחן במסלול המרוצים פו-ארנוס, כשתמונה של עוד AMB 001 מציגה אופנוע שממוספר 002/100, ככל הנראה גם שני האופנועים האלו מועמדים לרכישה.

האופנוע ממש לא הולך להיות זול, תג מחיר של 100,000$ (לפני מסים בארה"ב) מעמיד אותו על כיותר ממיליון ש"ח במונחים ישראלים. 100 אופנועים ייגעו לייצור, ולמרות המיתוג תחת אסטון מרטין, כולם יצאו מהמפעל בטולוז, כשהאופנועים הראשונים יגיעו ללקוחות לפני סוף השנה.

מארק רייכמן, בכיר באסטון מרטין, אמר "כל הגורמים המעורבים בפרויקט הצליחו להתקדם מאוד עם פיתוח ה-AMB 001, למרות האתגרים שניצבים בפנינו. האופנוע המיוחד הזה, כמו מכוניות הכביש שלנו, הוא התוצאה של עיצוב מרהיב שמשתלב עם טכנולוגיה מודרנית ליצור אופנוע שכל אספן יתגאה בו. אנחנו מאושרים לראות כמה התקדמות נעשתה, על ומחוץ למסלול, ומחכים לרגע שיחל הייצור של המכונה המרהיבה הזאת".

כל החדשות המוטוריות ישירות ל-WhatsApp

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל