מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
מתחת לשורת MENU מטרו
אינסטגרם
מטרו באנר שמאל הכי עליון
עופר אבניר קוביה שמאל
קונה אופנוע
הווסקוורנה באנר שמאל
לרט
פרפקט קוביה שמאל
סטפן
אישימוטו באנר קוביה שמאל
מוטוליין עפולה
תמוז
ברקום שמאל
לרט
קריפטונייט
KTM עליון קוביה
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
HJC
מתלה לקסדה
סטומפ
הארלי שמאל
מונדיאל קוביה

הארלי דוידסון: Android Auto בדגמי הטורינג הגדולים

הארלי דוידסון: Android Auto בדגמי הטורינג הגדולים

אליו דיאמנט

צילום: יצרן

חברת הארלי דוידסון הודיעה שבקרוב תעדכן את מערכת ה-BoomBox שלה לתמיכה גם באנדרואיד אוטו לצד אפל קארפליי שכבר מותקן במערכת. המהלך הזה הוא בגדר "התגשמות חלום" של רוכבי דגמי הטורינג הגדולים של הארלי שהיו מבצעים פריצה יקרה ובעייתית של המערכת בשביל להתקין בה תמיכה במכשירי אנדרואיד.

 

מה זה Android Auto?
מערכת אנדרואיד אוטו מאפשרת חיבור בין הסלולרי למערכת המולטימדיה במכוניות – ומעכשיו גם אופנועים.
ברגע חיבור הטלפון עם המערכת, הטלפון משמש רק כערוץ תקשורת סלולרית, וכל הפעולות עוברות למסך האופנוע – וויז, הפעלת מוזיקה, הוצאת שיחות ועוד.

בהתאם להודעה של הארלי דוידסון, החל מ-2021 אופנועי הטורינג של החברה יצאו מהמפעל עם יכולת התמיכה באנדרואיד אוטו. כשבקרוב גם יהיה עדכון תוכנה שיאפשר לאופנועים ממודלים קודמים להשתמש בתוכנה של גוגל ללא צורך בפריצה.

החיסרון העיקרי של מערכת אפל קארפליי – מלבד העובדה שהיא תומכת רק באייפון – היה שימוש באוזניות ספציפיות בשביל לשמוע מוזיקה או הוראות דרך. לעומתה מערכת אנדרואיד אוטו – מעבר לתמיכה במכשירי אנדרואיד שמהווים מעל 70% ממכשירי הסלולרי – אמורה לעבוד דרך כל סוגי מערכות השמע לקסדה וגם לתמוך בשימוש ברמקולים המותקנים באופנוע.

המערכת תפעיל את כל מגוון האפליקציות הנתמכות על ידי אנדרואיד, כולל מערכות ניווט גוגל Maps או ווייז, מערכות רדיו אינטרנט כמו Tunein Radio ואחרות, סטרימינג של ספוטיפיי ועוד מגוון אפליקציות.

אנו מקווים לראות את הפונקציונליות הזו מתפשטת לכל חברות האופנועים שמפתחות אופנועי טורינג בעלי מערכות מולטימידיה. דוגמה לכך היא חברת ב.מ.וו, אשר כבר תומכת אנדרואיד אוטו בחלק מהמכוניות שלה (אבל לא בישראל) ומשווקת בהצלחה רבה אופנועי טורינג כמו ה-R1250RT, וה-K1600 בשלושה דגמים, ה-GT, ה-GTL וה-BAGGER. בכל הדגמים האלו המשתמשים מתמודדים עם אופנועים בעלי לוח מחוונים מיושן במקום מסך OLED, וחייבים להסתמך אך ורק על מערכת הרדיו של האופנוע, ולצורכי ניווט לקנות מכשיר GPS מבית ב.מ.וו בעלות גבוהה.

אפילו הונדה "השמרנית" מוציאה היום שני אופנועים עם מערכת מולטימדיה, אמנם אפל קארפליי ולא אנדרואיד אוטו, אבל הגולדווינג והאפריקה טווין מאובזרים במסך ענק ומלא פונקציות, בעוד דגמי הטורינג של ב.מ.וו ואפילו דגמי הטורינג של אינדיאן נשארים מאחור עם מערכות צנועות שמופעלות ע"י תוכנות של היצרניות.

ובכל אופן – יש לציין שגם אם אנדואיד אוטו יכנס לאופנועי הארלי, יש סיכוי שבארץ נצטרך להמשיך בפריצה של המערכת, זאת מכיוון שעד היום גוגל לא הכריזה על תמיכה רשמית של אנדרואיד אוטו במדינת ישראל.

גלריה

  • הארלי דוידסון

  • ב.מ.וו

  • הונדה אפריקה טווין

  • הונדה גולדווינג

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל