מוטו מדריך. עכשיו בחנויות וכאן

מטרו ימין 4
ברקום
מתחת לשורת MENU מטרו
KTM
אבניר באנר קוביה שמאל
הווסקוורנה באנר שמאל
אפריליה
מטרו באנר שמאל הכי עליון
רפידו
אופנוסנטר קוביה שמאל
אייפקס
פרפקט קוביה שמאל
תמוז
לרט
סטפן
לארט
Ad motorsport
KTM עליון קוביה
הארלי שמאל
מטרו לבן – קוביה שמאל
כרמיאל קוביה שמאל
HRP קוביה שמאל
ברקום קוביה שמאל
מטרו באנר שמאל הכי עליון
אוגוסטה קוביה הכי עליון
HJC

במסלול הנכון להחלמה

במסלול הנכון להחלמה

ראסטי ג'יימס

צלם: יח"צ

ביום שישי האחרון, ה-10.11.2017 נפתח מסלול המרוצים החדש שבפצאל לנוסעים שהוא טרם ראה: כמאה ילדים ונערים חולי סרטן (6-24) מעמותת זכרון מנחם, מלווים בהוריהם ואחיהם הגיעו ליום כיף ואקסטרים במטרה לתת לצמיגים החורקים, לרעש והאדרנלין להשכיח ולו לכמה שעות את שגרת הטיפולים, הבדיקות והחששות.

בלו"ז: דריפטים עם כשלושים מכוניות, סיבובים עם כחמישים אופנוענים, נהיגה על RC Cars (עם שלט רחוק), הרבה אוכל טוב והפעלות.

"שמתי את הקסדה על הראש ופתאום אני לא חולה, אין בדיקות ואין טיפולים. יש רק את רעש האופנוע והרוח בפנים", סיפר ד' בן ה-10. עידן בן ה-14 התלהב במיוחד מהמעמד: "אני לא מאמין שאני, עידן מירושלים, עשיתי דריפטים בפצאל! זה היה מטורף. אני חייב לחזור לכאן שוב ולראות מרוצים אמיתיים".
"היו לנו אירועי ספורט בעבר, אבל אף פעם לא במסלול מרוץ אמיתי", אמר בר בן ה-12 שהפעיל בשלט מכונית מירוץ במהירות גבוהה "להסיע רכב ב-100 קמ"ש עם שלט רחוק זה להרגיש שהכל אפשרי, הכל תלוי בי ובידיים שלי. זאת תחושה מדהימה".

את האירוע ארגנה עמותת זכרון מנחם הפועלת לרווחת ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם. זוהי השנה השלישית שהעמותה מארגנת אירוע מוטורי וכאמור בפעם הראשונה בפצאל. "ההתנדבות של אנשים מהענף היא פשוט מדהימה", מספר יו"ר ומייסד העמותה, חיים ארנטל. "כולם מתפנים מעיסוקיהם ומגיעים בהתנדבות לשמח הן את הילדים והן את בני המשפחות שלהם שגם זקוקים לאתנחתא מההתמודדות עם המחלה".


ניב סדובסקי, ממועדון הרודסטרים אשר שלח כשלושים רכבי ספורט עם הנעה אחורית להסעת הילדים מספר כי מדי שנה זו הפעילות שהוא הכי נהנה ממנה. "מהפעם הראשונה התאהבתי. כמה שמחת חיים, כמה אושר רואים על פני הילדים וכולם. אנחנו ברי מזל שאנחנו יכולים לחלוק איתם את האהבה שלנו לספורט. נעשה הכל כדי להפוך את האירוע למושלם עם המון דריפטים והזנקות, אבל כמובן תוך שמירה על מהירות סבירה כדי חלילה לא לסכן אף אחד". אם לסכם במשפט אחד את היום המיוחד הזה – "לרגע אחד אפשר לשים את הטיפולים בצד וליהנות כמו ילדים".

אל עמותת זכרון מנחם חברה עמותת "אייפקס" בהקמה וסידור המתחם, ארגון הילדים שבאו להינות מהיום המוטורי תוך כדי שמירה על סדר ובטיחות.
עמותת אייפקס שפועלת למען הנגשת הספורט המוטורי לקהל הרוכבים בחרה להרתם למשימה מתוך הרצון בעשייה.
"אתה מעלה ילד אל הרכב, קסדה לראשו, והוא חוזר אחרי כמה דקות עם חיוך מתוח מאוזן לאוזן, עם ניצוץ בעיניים, החיוך והמבט האלה שווים הכל… אנו שמחים שזכינו לקחת חלק ביום הזה ולהקל ולו לפרק זמן קצר את יומם של הילדים המדהימים האלו" אומרים ליאור, לוי, ליאון ורביב,חברי עמותת אייפקס.

 

 

 

גלריה

תגיות:

תגובות

הונדה מגדל 520