מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
מונדיאל MENU
מתחת לשורת MENU מטרו
אינסטגרם
עופר אבניר קוביה שמאל
קונה אופנוע
מטרו באנר שמאל הכי עליון
הווסקוורנה באנר שמאל
ברקום שמאל
סטפן
לרט
לרט
פרפקט קוביה שמאל
KTM עליון קוביה
מוטוליין עפולה
אישימוטו באנר קוביה שמאל
תמוז
קריפטונייט
סטומפ
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
מונדיאל קוביה
HJC
מתלה לקסדה
הארלי שמאל

הסופרבייק מגיע לרוסיה

הסופרבייק מגיע לרוסיה

אופיר דואק

צילום: יצרן

במסיבת עיתונאים שנערכה היום הודיעה הנהלת סדרת הסופרבייק העולמית על הגעת הסדרה לאדמת רוסיה בפעם הראשונה בתולדותיה. ההסכם שנחתם עם הזכיינית הרוסית, חברת YMS, נחתם לעשר שנים כאשר  המרוץ הראשון ברוסיה יערך כבר בעונת 2012 של הסופרבייק. עבור מי שחושש מפני מזג האוויר נקבע המרוץ בעיצומו של הקיץ בתאריך ה-26 באוגוסט.
המרוצים, סופרבייק וסופרספורט, יערכו ב- Moscow Raceway, מסלול מרוצים חדש הנבנה בסמוך למוסקבה ובניתו תושלם בחודשים הקרובים. מדובר במסלול מודרני שאורכו קצת יותר מ-4 ק"מ וכולל 15 פניות, 9 שמאליות ו-6 ימניות, וישורת באורך 873 מטרים.
אגב, יושב ראש חברת YMS אלכסנדר יקניץ' הוא גם הבעלים של יקיניץ' מוטור ספורט, קבוצת מרוצים שתריץ באליפות הסופר ספורט העולמית את הרוכב הרוסי ולדימיר לאונוב.

הקריצה לעבר רוסיה אינה מקרית. ברוסיה יש למעלה מ-140 מליון תושבים ועוד כמה עשרות מיליונים במדינות הגוש המזרחי השכנות לה כמו אוקראינה ובלארוס. חשיפה לקהל כל כך גדול תניב גידול בהכנסות הודות למכירת זכויות שידור ומוצרים נלווים. אבל מעבר להגדלת החשיפה לסדרה מסתתר מניע כלכלי חשוב עוד יותר.
כידוע סדרת הסופרבייק ספגה טלטלה כאשר בעקבות המשבר הכלכלי והעלייה בעלויות הרצת הקבוצות בסדרה הודיעו סוזוקי וימאהה על פרישתן בתום העונה הנוכחית. בכך מצטרפות השתיים ובכך לדוקאטי שפרשה מהסדרה בשנה שעברה. כעת הגריד המדלדל נותר כעת רק עם ב.מ.וו, אפריליה וקאוואסאקי, שרק לאחרונה הודיעה על הישארותה בסדרה, כיצרניות שיריצו קבוצה רשמית באליפות מה שמותיר את הסדרה להסתמך על קבוצות פרטיות שעבורן המימון להשתתפות קשה עוד יותר.
ברוסיה כידוע יש לא מעט אוליגרכים על לא מעט כסף פנוי להשקעות. אוליגרכים רבים משקיעים סכומי עתק בקבוצות ספורט, רומן אברמוביץ' וקבוצת הכדורגל של צ'לסי הוא דוגמא בולטת, וכניסה שלהם לאליפות יכולה להיות זריקת מרץ חיונית בתקופה קשה זו.

גלריה

תגובה אחת ל הסופרבייק מגיע לרוסיה

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל