מחירון אופנועים מוטו - גרסה דיגטלית

מטרו ימין 4
ברקום
מתחת לשורת MENU מטרו
אינסטגרם
מטרו באנר שמאל הכי עליון
הווסקוורנה באנר שמאל
קונה אופנוע
עופר אבניר קוביה שמאל
KTM עליון קוביה
לרט
לרט
פרפקט קוביה שמאל
תמוז
אישימוטו באנר קוביה שמאל
ברקום שמאל
סטפן
rok-straps רצועות קשירה 140
מחירון אופנועים – קוביה שמאל תחתון
HJC
מתלה לקסדה
הארלי שמאל
מונדיאל קוביה

פולקסווגן מתכוננת לייצור חשמלי המוני

פולקסווגן מתכוננת לייצור חשמלי המוני

אביעד רייס

צילום: יצרן

קבוצת פולקסווגן תרכוש בקרוב 20% שליטה בחברת Guoxuan הסינית שמייצרת סוללות לכלי רכב חשמליים. הרכישה סוכמה כבר כנראה בין שתי החברות, ועתה מחכים לאישור הסופי מהרגולוציה הסינית. החברה הסינית מוערכת בשווי שוק של כ-2.8 מיליארד דולר, כך ש-20% ממנה שווים כ-560 מיליון דולר. 

ה-ID.3 – גולף חשמלית עם טווח של 550 ק"מ

בקבוצת פולקסווגן כבר הודיעו לא מזמן שהתוכנית שלהם היא לייצר כ-28 מיליון רכבים חשמליים עד שנת 2028, כשבשנת 2025 פסי הייצור של רכבים אלו אמורים לעבוד בתפוקה של 3 מיליון רכבים לשנה. מתוך ה-3 מיליון האלו, לא פחות מ-1.5 מיליון רכבים אמורים להימכר בסין בלבד – רכבים שייצורם יהיה בעיר חפיי, שם ממוקמת חברת Guoxuan ושם נמצאים גם המפעלים בהם בונה פולקסווגן רכבים בשיתוף פעולה עם יצרנית הרכבים הסינית JAC MOTOR.

ההצהרות של פולקסווגן על כמויות כלי הרכב החשמליים שהיא מתכוונת לייצור מסתדרות טוב עם המידע על הרכישה המתקרבת, כאשר יותר ויותר יצרניות רכב גדולות מנסות לשים את ידיהן על חברות דוגמת Guoxuan, מה שיבטיח למותגים הגדולים אספקה של רכיבים חשמליים חיוניים כאשר אלו הופכים להיות משאב מבוקש ממש כמו נפט גולמי שמשמש לייצור דלקים למנועי בעירה פנימית. העולם משתנה לנגד עינינו. 

ה-VW ID Buzz, ה-Bus המיתולוגי בגרסה חשמלית

הרכישה של מניות גדולות ולמעשה סוג של שותפות ב-Guoxuan, תבטיח לפולקסווגן לא רק אספקה מובטחת של סוללות, אלא גם את האפשרות לקבל אותן במחיר זול יותר ובכך לצמצם את עלויות הרכבים – מהלך חכם כשאתה מתכנן למכור מיליוני כלי רכב חשמליים בתוך זמן לא ארוך במיוחד. 

משתי החברות עדיין לא התקבל אישור רשמי בדבר העסקה. 

תגובות

עופר אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל שמאל