מחירון אופנועים מוטו - בגרסא דיגיטלית, בחנויות ובעסקים

מטרו ימין 4
ברקום
מתחת לשורת MENU מטרו
KTM MENU
קונה אופנוע
שרקו
אבניר קוביה שמאל
הווסקוורנה באנר שמאל
מטרו באנר שמאל הכי עליון
אוגוסטה קוביה הכי עליון
KTM עליון קוביה
תמוז
אישימוטו באנר קוביה שמאל
ברקום שמאל
רפידו
סטפן
סטומפ
1 על 1
לרט
מונדיאל קוביה
HJC
הארלי שמאל
מתלה לקסדה
אינדיאן קוביה שמאל

פולקסווגן מתכוננת לייצור חשמלי המוני

פולקסווגן מתכוננת לייצור חשמלי המוני

אביעד רייס

צילום: יצרן

קבוצת פולקסווגן תרכוש בקרוב 20% שליטה בחברת Guoxuan הסינית שמייצרת סוללות לכלי רכב חשמליים. הרכישה סוכמה כבר כנראה בין שתי החברות, ועתה מחכים לאישור הסופי מהרגולוציה הסינית. החברה הסינית מוערכת בשווי שוק של כ-2.8 מיליארד דולר, כך ש-20% ממנה שווים כ-560 מיליון דולר. 

ה-ID.3 – גולף חשמלית עם טווח של 550 ק"מ

בקבוצת פולקסווגן כבר הודיעו לא מזמן שהתוכנית שלהם היא לייצר כ-28 מיליון רכבים חשמליים עד שנת 2028, כשבשנת 2025 פסי הייצור של רכבים אלו אמורים לעבוד בתפוקה של 3 מיליון רכבים לשנה. מתוך ה-3 מיליון האלו, לא פחות מ-1.5 מיליון רכבים אמורים להימכר בסין בלבד – רכבים שייצורם יהיה בעיר חפיי, שם ממוקמת חברת Guoxuan ושם נמצאים גם המפעלים בהם בונה פולקסווגן רכבים בשיתוף פעולה עם יצרנית הרכבים הסינית JAC MOTOR.

ההצהרות של פולקסווגן על כמויות כלי הרכב החשמליים שהיא מתכוונת לייצור מסתדרות טוב עם המידע על הרכישה המתקרבת, כאשר יותר ויותר יצרניות רכב גדולות מנסות לשים את ידיהן על חברות דוגמת Guoxuan, מה שיבטיח למותגים הגדולים אספקה של רכיבים חשמליים חיוניים כאשר אלו הופכים להיות משאב מבוקש ממש כמו נפט גולמי שמשמש לייצור דלקים למנועי בעירה פנימית. העולם משתנה לנגד עינינו. 

ה-VW ID Buzz, ה-Bus המיתולוגי בגרסה חשמלית

הרכישה של מניות גדולות ולמעשה סוג של שותפות ב-Guoxuan, תבטיח לפולקסווגן לא רק אספקה מובטחת של סוללות, אלא גם את האפשרות לקבל אותן במחיר זול יותר ובכך לצמצם את עלויות הרכבים – מהלך חכם כשאתה מתכנן למכור מיליוני כלי רכב חשמליים בתוך זמן לא ארוך במיוחד. 

משתי החברות עדיין לא התקבל אישור רשמי בדבר העסקה. 

תגובות

אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל 2