מחירון אופנועים מוטו - בגרסא דיגיטלית, בחנויות ובעסקים

קיוואי בנלי
ברקום
ייעוץ קניה – עליון מתחת ללוגו
אינדיאן ימין
הווסקוורנה באנר שמאל
קונה אופנוע
אבניר קוביה שמאל
שרקו
מטרו באנר שמאל הכי עליון
KTM שמאל
KTM עליון קוביה
סטומפ
אישימוטו באנר קוביה שמאל
רוית דדוש עליון
סטפן
אוגוסטה קוביה הכי עליון
פרפקט קוביה שמאל
לרט
תמוז
HJC
אינדיאן קוביה שמאל
מתלה לקסדה
ברקום שמאל
הארלי שמאל

נחשף: RZR חדש לשנת 2020 – RZR Pro XP

נחשף: RZR חדש לשנת 2020 – RZR Pro XP

אביעד רייס

צילום: יצרן

ענף ה-SBS נמצא בשנים האחרונות בנסיקה. יותר ויותר חובבי שטח מגלים את קלות התפעול ואת מנעד היכולות הגבוה, ונוטשים ג'יפים, טרקטורונים ואופנועים לטובת כלי ה"צד לצד" המופלאים. מי שמעורה ועוקב אחרי התחום, יודע שמתחוללת בו מלחמה קרה של ממש, בין שתי מעצמות – פולריס וקאן-אם, כאשר כל שאר היצרניות אמנם נמצאות שם, אבל לא מכתיבות את הקצב במרוץ החימוש המטורף בין שתי המוזכרות כאן.

שתי היצרניות מתחרות בינן לבין עצמן, והלקוחות רק מרוויחים, כאשר כל שנה ישנה ציפיה אמיתית לדגמים חזקים וטובים יותר. לרגל שנת הדגם 2020, קאן אם מחזקת את משפחת הטורבו RR שלה, מעלה את ההספק ל-195 כ"ס, וממשיכה להוביל את טבלת ההספקים בסגמנט כולו. פולריס מצדה הולכת על כל הקופה ומציגה RZR חדש לחלוטין, עם שלוש רמות גימור, העונה לשם RZR Pro XP.

XP, פרימיום ו-אולטימייט, כאשר שלושת הגרסאות כוללות מנוע הטווין טורבו מתוצרת פרוסטאר המפיק 181 כ"ס (13 כ"ס יותר מדגם הטורבו S) רוחב של 162 ס"מ, בסיס גלגלים של 2,438 מ"מ, מהלך מתלה של 50 ס"מ מקדימה, וכ-56 ס"מ מאחורה ומיכל דלק בעל קיבולת של 45 ליטרים, 10 ליטרים יותר מבגרסת הטורבו S – בהחלט שדרוג משמעותי בעבור כל מי שמטייל הרבה עם ה-SBS שלו.

שדרוגים מכניים נוספים כוללים טורבו מוגדל עם מערכת קירור עצמאית, מקוררת נוזל, וריאטור חדש – גדול וחזק יותר כולל מכסה המציע יותר פתחי אוורור. כל הרכיבים הפנימיים של מערכת ההנעה חוזקו גם, ויש גם רצועה חדשה, שלטענת פולריס היא בעלת אורך חיים כפול ממה שהיה עד כה – במידה וכך הדבר, הרי שיש כאן חיסכון משמעותי באחזקה ושיפור גדול באמינות. מרכב הכלי ובמיוחד הצירים חוזקו גם כן, על מנת לספק עמידות מקסימלית לאורך זמן בשטח.

גרסת האולטמייט, היוקרתית והמאובזרת מבין השלוש, כוללת את מערכת המתלים האקטיבית דינמיקס 2.0 עם בולמי FOX® 2.5 Podium Live Valve, וכפתור דינמיקס X חדש, המתאים את מתלי הכלי לנהיגה מהירה במיוחד. הכפתור החדש וגם שאר כפתורי השליטה ממוקמים ב-XP החדש על ההגה, לנוחות תפעול מקסימלית וללא פגיעה בביצועים.

עוד בגרסת האולטימייט: מערכת המידע לנהג RIDE COMMAND עם מסך תצוגה שעובד גם בשימוש עם כפפות, בגודל 7", ומאפשר חיבור למכשירים שונים דרך בלוטוס. עוד בגרסת האולטימייט ולראשונה בפולריס – מערכת ה-Group Ride, שמאפשרת סנכרון בין רכבי הקבוצה ומעקב אחרי שאר הנהגים. גרסת האולטימייט משמינה קצת לעומת הגרסאות האחרות – 804 ק"ג לעומת 795 ק"ג (משקל יבש) ירידה במשקל של 4 ק"ג ו-13 ק"ג (בהתאמה) מגרסת הטורבו S.

העיצוב החדש והקרבי יותר, הזהה בשלוש הגרסאות כולל כלוב בטיחות חדש, כמו גם גרפיקה, תאורת LED חדשה וצמיגי מקסיס קרניבור אימתניים בקוטר 30 אינץ'. בגרסת ה-XP ובגרסת הפרימיום מותקנים בולמי ווקר אבנס המוכרים, בהם עושה פולריס שימוש במגוון דגמים בשנים האחרונות.

בפולריס מצהירים כי הם בנו את הRZR החדש מ"הפנים החוצה", כדי להציע חווית נהיגה ברמות הגבוהות ביותר. ובתוך כך, יש שלדה חדשה, ובסיס גלגלים ארוך יותר – 2,438 מ"מ (152 מ"מ יותר מבדגם הטורבו S) שאמורים לסייע ליציבות גבוהה יותר בנהיגה במהירות.

ה-XP החדש מקרב את הנהג אל הקרקע ותורם לתחושת ה"גיהוץ", אך "משלם" על כך מעט במרווח הגחון שעומד על כ-37 ס"מ – 4 ס"מ פחות מגרסת הטורבו S.

השינויים בתא הנוסעים כוללים מושבי ספורט "4 נקודות" חדשים ולראשונה בסגמנט ה-SBS – הגה טלסקופי מתכוונן. עוד משתדרגים הנוסעים ב-RZR Pro XP החדש במערכת שמע מבית רוקפורד ובתאי אחסון מוגדלים.

בפולריס מצהירים כי ה-XP Pro הוא ה-SBS מבית פולריס שעבר הכי הרבה שעות מבחן, ואפשר להעריך שזה נכון – כבר בסוף שנת 2017 הסתובבו תמונות ברשת של כלי שנראה קרוב מאד למוצר המוגמר. לאחר החשיפה היום – אנחנו יודעים שהכלי היה בשלבים אחרונים של ייצור כבר לפני שנתיים. כל הכבוד לפולריס שהצליחה לשמור על עמימות מוחלטת במשך כל כך הרבה זמן.

מידע על הגעת סדרת ה-RZR החדשה וכמה יעלו הגרסאות השונות עוד אין לנו, אך יש להעריך שאת גרסת האולטימייט אנחנו בהחלט נראה. הלקוח הישראלי רוצה את הכי הכי, ומוכן גם לשלם בעבור זה. לא סתם, כלי הטורבו השונים בסגמנט ה-SBS נמכרים במספרים נאים ביותר.

תגובות

אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל