מחירון אופנועים מוטו - בגרסא דיגיטלית, בחנויות ובעסקים

מטרו ימין 4
ברקום
מתחת לשורת MENU מטרו
אינדיאן
מטרו באנר שמאל הכי עליון
הווסקוורנה באנר שמאל
שרקו
אבניר קוביה שמאל
אישימוטו באנר קוביה שמאל
רוית דדוש עליון
רפידו
סטומפ
תמוז
KTM עליון קוביה
1 על 1
פרפקט קוביה שמאל
לרט
אופנוסנטר קוביה שמאל
הארלי שמאל
אייפקס
מתלה לקסדה
אינדיאן קוביה שמאל
ברקום שמאל
HJC

ג'ון היינס, הגורו של ספרי הרכב הטכניים, הלך לעולמו

ג'ון היינס, הגורו של ספרי הרכב הטכניים, הלך לעולמו

מיקי כהן

ג'ון הרולד היינס, האיש מאחורי ספרי תיקון הרכב המפורסמים בעולם, הלך לעולמו ב-08.02.2019, בגיל 80. הותיר אחריו חותם בתעשיית הרכב ומורשת ענפה.

פעם, מזמן, לפני עידן הרשתות החברתיות וסרטוני ההסבר המפוזרים ברחבי העולם הוירטואלי, כאשר הרגשת צורך לתקן בעצמך את כלי הרכב שלך שעמד בחנית ביתך, היה רק מקום אחד אליו היית פונה והוא הספר הטכני לרכב של חברת היינס.

בהיותו עדיין בבית הספר, בשנת 1956, כתב ג'ון היינס מדריך לבניית מכונית קיט על בסיס האוסטין 7. בעת שירותו בחיל האוויר של הוד מעלתה הוציא לאור עוד שני ספרים על הרכבת מכוניות.

ואז, ב-18.5.1960 נרשמה ברשם החברות חברה בשם J.H.Haynes & Co.Limited והאגדה נוסדה. הספר הראשון היה מדריך של היינס לעבודה עצמית עבור אוסטין הילי ספיריט ומאז, מעל 300 סוגי מכוניות ומעל 130 סוגי אופנועים זכו למדריך תיקונים מבית היוצר של היינס. את רוב האיורים במדריכים אייר טרי דייבי והם נושאים את חתימתו. המדריכים נכתבו עבור אלו שרצו לתקן את רכבם בחצר ביתם ולאו דווקא לבעלי מקצוע. הפרוט והפשטות של המדריכים היו אלו שכל חובב רכב פנה להיינס לרכוש מדריך לרכבו, אך לא רק, וגם אנשי מקצוע ומכונאים רבים נעזרו במדריכים היינס במהלך השנים.

. בשנת 1965 קיבל ג'ון תואר אביר המסדר מידי המלכה.

.היינס אפילו הוציאו מדריכים לחללית האנטרפרייז מסטאר טרק, לתחנת החלל של נאסא, לחללית האפולו 11 ולתומס הקטר, מן הומור בריטי שכזה.

.המדריכים של היינס תורגמו ל-15 שפות, ביניהן גם עברית.

גלריה

תגובות

אבניר מגדל ימין
הונדה מגדל