חיפוש כללי

דף הבית  >> בלוגרי
איחוד והצלה – אמבולנס דו גלגלי איחוד והצלה – אמבולנס דו גלגלי
  שחר עמי מזרחי    צילום:   יח"צ
מבין שלושת גופי ההצלה הפועלים בארצנו הבאנו הפעם את סיפורו של ארגון איחוד והצלה. סיפור על אדם שלא הסכים לקבל את התשובה לא, והקים ארגון הצלה משלו.


אלי ביר, מייסד ארגון "איחוד והצלה" נתקל בילדותו באירוע טרור נפשע שהשפיע על חייו והוביל אותו להחלטה לשמש כאיש צוות הצלה.
בגיל 15 החל אלי את דרכו הפרא רפואית בכך שנטל חלק והשתלם בקורס חובשים וכעבור מספר שנים לאחר שהוציא רישיון נהיגה תואם החל להתנדב כנהג אמבולנס.
לאחר מספר מקרים שנסתיימו באסון עקב פרק הזמן שחלף ממועד קרות האירוע ועד להגעתו עם האמבולנס לזירת האירוע הביאו אותו לחשיבה שיש לספק לציבור שירות מהיר יותר וחשוב יותר מציל חיים.

ביחד עם 15 מחבריו שהיו חובשים ומגישי עזרה ראשונה החליט אלי לעשות מעשה ולתת מענה ראשוני עד להגעת האמבולנס.
כשפנה אלי למנהל חברת האמבולנס וביקש ממנו ליידע אותו ואת חבריו על מקרים באזור שכונת מגוריהם וזאת על מנת שהוא וחבריו בשל נגישותם המיידית יוכלו לספק את אותו מענה ראשוני עד להגעתו של האמבולנס.

לטענתו והתרשמותו של אלי ביר מנהל חברת האמבולנס לא לקח ברצינות את הצעתו של ונפנף אותו בעדינות ממשרדו. עקשנותו של אלי גרמה לו לקנות סורק תדרים כי כמו שאומרים אם ההר לא יגיע אל מוחמד, מוחמד יגיע אל ההר. ובכך אלי וחבריו עשו משמרות על אותו סורק.

היום כשחלפו 22 שנים מיום רכישת הסורק הפכה משמרת הסורק לארגון מסודר בשם "איחוד והצלה".

בסרטון המצ"ב מסביר אלי ביר על הארגון והשירותים שהוא מעניק לציבור.טור דעה - דורון וקנין

כמי ששימש שנים רבות כמתנדב במגן דוד אדום ועסק רבות בהצלת חיים גם אני הייתי עד למקרים בהם הגענו מאוחר מדי לפצועים עקב סיבות של פקקי תנועה ומנטאליות הנהג הישראלי. לא חסרו המקרים בהם רכבים נדבקו לאחורי האמבולנס על מנת לנצל את פתיחת הציר שלו ולחסוך מעצמם את ההמתנה בפקק. היו שהגדילו ולעשות ופשוט נסעו לפני האמבולנס על השול ושוב על מנת לזכות בעוד מספר מטרים חופשיים מפקק.

אני נוטה לשער כי אותו "מנהל חברת אמבולנס" כדבריו של אלי ביר היה מנהל סניף או מחוז במגן דוד אדום שבכך שלא נרתם להצעת העזרה של אלי ביר הביא על עצמו ועל ארגונו ארגון מתחרה.
כמובן שהציבור נהנה כיום משלושה גופי הצלה (מד"א, איחוד והצלה, וזק"א) אך מד"א נפגעה מהמהלך עקב התכווצות התרומות מחו"ל.

קיימים בחו"ל מספר תורמים שתרומתם מתבטאת באמבולנס מזווד ומאובזר, אין ספק שלאור פעילות איחוד והצלה ומסע גיוס תרומות שערך זכה גם ארגון זה בתרומה של עשרות קטנועי הצלה ובכך נגס בתרומות שהיו מגיעות בעבר בבלעדיות למד"א. 
תגובות 
הוסף תגובה
  •  09/12/2013 יישר כוח / ניר1.
    וש הרוח הגבית תהיה איתנו
  •  09/12/2013 מקסים אבל שלא נשתמש בשום שירות שכזה.. / גיל2.
  •  10/12/2013 נראה מרשים ביותר / כהן רוני3.
    מיזם מדהים, רק בריאות.
  •  10/12/2013 אהבתי ! / כהן עמית4.